Utorak, 24.02.2009.

22:52

Žuninjo i Anri za neizvestan revanš

Fudbaleri Olimpika iz Liona nisu stekli prednost pred revanš sa Barselonom u osmini finala Lige šampiona.

U prvoj utakmici u Francuskoj nije bilo pobednika, a rezultat je bio 1:1. Olimpik je poveo golom Žuninja u sedmom minutu, a izjednačio je Tjeri Anri u 67. minutu.

Iako je Barsa imala potpunu dominaciju u posedu lopte (67% naspram 33 Liona), francuski predstavnik zaslužio je pobedu na ovom meču.

Utakmica je počela golom sjajnog Žuninja već u šestom minutu. Brazilac je izveo prekid u visini kaznenog prostora sa desne strane, a golman Barse Valdes neshvatljivo je regaovao, pao je u mrežu i domaćin je poveo.

U nastavku prvog poluvremena Barsa je preuzela potpunu inicijativu, ali nije stvorila nijednu ozbiljniju priliku.

Drugo poluvreme počelo je u sličnom ritmu, a u 67. minutu Katalonci su uspeli da postignu toliko željeni gol u gostima. Ćavi je izveo korner, Pike je prebacio loptu na drugu stativu, a tamo je bio Anri koji nije imao težak posao.

Do kraja meča Barsa je delovala zadovoljno rezultatom, a Lion nije imao snage za nove nalete, i ostalo je 1:1.