Subota, 14.02.2009.

20:36

FA kup: Čelsi u 1/4 finalu

Jedinu pobedu u utakmicama pete runde FA kupa koje su odigrane u subotu zabeležio je Čelsi na gostovanju u Votfordu 3:1.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Votford je poveo u 69 minutu preko Priskina, ali su „plavci“ izjednačili svega pet minuta kasnije preko Anelke. Nakon kornera sa leve strane Ivanović je odbio loptu do Francuza koji je glavom poravnao rezultat. Minut kasnije Anelka ponovo postiže pogodak nakon centaršuta Kola. Votford je u 91. minutu imao šansu za remi ali je Čeh sjajno reagovao da bi u kontranapadu Anelka postigao i treći gol.

Na tribinama 'Vikeredž Rouda' bio je i novi trener Čelsija Gus Hidink u društvu Romana Abramoviča.

U subotu su odigrane četiri utakmice u kojima nije bilo pobednika, a dva meča su na programu u nedelju.