00:07

Juveu derbi, pobeda Palerma

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri Juventusa pobedili su Milan 3:2, u derbiju 33. kola italijanske Serije A. U drugom meču dana Palermo je na svom terenu savladao Kataniju rezultatom 1:0.

Bio je ovo 73. duel Juventusa i Milana u Seriji A, a Juventus je prekino seriju od tri utakmice bez pobede u derbijima sa Milanom. Ekipa Klaudija Ranijerija u prošlom kolu poražena je od Palerma u sjajnom meču, a praktično na isti način Juve je sada dobio Milan.

Domaća ekipa povela je u 12. minutu golom Alesandra Del Pjera, a već u 30. minutu bilo je 2:1 za goste. Samo dva minuta posle Del Pjerovog gola na 1:1 izjednačio je njegov bivši klupski drug Filipo Inzagi, a isti igrač postigao je i drugi gol posle asistencije Kake.

U poslednjem minutu prvog dela rezultat je ponovo izjednačen pošto se u strelce upisao i Bosanac Hasan Salihamidžić posle pokušaja Trezegea i odbrane Kalaca.

U 67. minutu Milan je ostao sa desetoricom na terenu, pošto je isključen Daniele Bonera zbog pogibeljnog starta nad Mohamedom Sisokom. Brojčanu prednost „Stara dama“ je iskoristila deset minuta pre kraja, a gol za pobedu, svoj drugi na utakmici, postigao je Hasan Salihamidžić posle sjajnog centaršuta Maura Kamoranezija.

U drugom meču dana Palermo je golom Fabricija Mikolija u 84. minutu savladao Kataniju sa 1:0. U domaćem timu u startnoj postavi ponovo je bio reprezentativac Srbije Boško Janković koji je zamenjen tokom drugog dela.