00:13

Remi Maljorke i Espanjola

Izvor: Aleksa Gutović

Autor:Aleksa Gutović

Fudbaleri Maljorke i Espanjola igrali su 2:2 u prvoj utakmici 9. kola španske Primere. U drugom meču devete runde u subotu Atletik Bilbao i Betis igrali su bez golova.

Meč na San Moiću obilovao je uzbuđenjima pošto su obe ekipe utakmicu završile sa 10 igrača na terenu. Bod domaćem timu doneo je Daniel Guiza svojim petim golom u sezoni u 67. minutu..

Pre toga, ostrvljani su poveli u drugom minutu golom Aranga, ali je isti igrač i izjednačio u 21. minutu autogolom, a Raul Tamudo je četiri minuta kasnije doneo prednost gostima iz Barselone udarcem s abele tačke kojem je prethodio faul i isključenje Baljesterosa.

Klemente Rodrigez je početkom drugog dela zaradio drugi žuti karton, pa su snage na terenu bile izjednačene i nakon toga je usledio već opisani scenario. U ekipi Espanjola ponovo je u startoj postavi bio I Milan Smiljanić koji je zamenjen sredinom drugog poluvremena.