16. septembar 2007. | 19:41

Reprezentacija Nemačke predvodjena Dirkom Novickim osvojila je odlično peto mesto na EP u ŠPaniji. Nemci koje su mnogi tokom takmičenja potcenjivali, uspeli su u borbi za petu poziciju da savladaju Hrvatsku sa 80:71, a najefikasniji igrač na meču bio je fantastični košarkaš Dalasa sa 31 poenom i 12 skokova.

Njegova simultanka uz solidne role Jagle (11 poena i 4 skoka) i Demonda Grina (najstandardniji tokom prvenstva uz superstara Novickog) koji je ubacio 10 poena bila je dovoljna za ispunjenje cilja "pancera", iako je Nemačka branila medalju iz Beograda.

U ekipi Hrvatske koja je šampionat završila igrajući toplo-hladno (pobeda nad Špancima, odličan meč sa Litvancima) Banić je ubacio 16 poena, Popović 14, a Kus 10.

Hrvatska je bolje otvorila meč, povela sa 9-2, kasnije dobrom igrom prvenstveno Popovića imala i velikih 42-26. Medjutim, tada Novicki ubacuje 8 uzastopnih poena, uz jednu dvojku Jagle, Nemci prilaze na podnošljivih -6.

U nastavku utakmice, Nemačka je bila mnogo ubedljivija već na startu treće deonice. Ekipa Dirka Bauermana dolazi do prednosti 55-53, a onda sledi rezultatska klackalica do 62-61, kada Nemci prave novu seriju od 8-0 i time praktično rešava pitanje pobednika.

Nemačka - Hrvatska 80:71
Nemačćka: Novicki 31+12 skokova, Jagla 11+4sk, Grin 10, Demirel 4, Okuladža 4,Gert 3, Herber 7,Haman 8, Roler 0, Femerling 2
Hrvatska: Ukuć 4,Kus 10, Popović 14, Rozić 4,Prkaćin 9+5sk, Tomas 3, Planinić 7,Banić 16, Kasun 2, Barać 2.

Patrik Femerling: "Uvek želite da izadjete na parket i pobedite, ali i da uživate na terenu. Odigrali smo čvrsto, hrabro i dali sve što smo imali na ovom šampionatu" rekao je nemački centar koji je prema najavama ovom pobedom završio reprezentativnu karijeru.

Roko Ukić: "Naš osnovni cilj je bio odlazak na Olimpijski turnir i u tome smo uspeli. Imali smo puno uspona i padova tokom ovog šampionata, ali smo zadovoljni. Mnogo smo naučili iz ovih mečeva, ali moraćemo mnogo bolje naredne godine", rekao je novi bek rimske Lotomatike.

Priredio/la: VI

Postojeći komentari (0) | Pošaljite komentar  Odštampaj   Pošalji

Španski mediji u žalosti | 17. septembar 15:31
Španski mediji izrazili su žaljenje zbog poraza njihove košarkaške reprezentacije od Rusije u finalu

Postojeći komentari (0) | Pošaljite komentar

Kirilenko: "Bili smo mnogo bolji" | 17. septembar 00:50
Košarkaška reprezentacija Rusije osvojila je titulu prvaka Evrope u šokantonom finišu finalnog meča

Postojeći komentari (9) | Pošaljite komentar

Rusija novi šampion Evrope! | 16. septembar 23:40
Reprezenativci Rusije novi su evropski šampioni. Oni su u veoma uzbudljivom meču i pored dosta problema

Postojeći komentari (39) | Pošaljite komentar

Reprezentacija Litvanije osvojila je bronzanu medalju na EP u Madridu, pošto je savladala dosadašnjeg

Postojeći komentari (8) | Pošaljite komentar

Pobeda Slovenaca, Francuzi bez OI | 16. septembar 20:24
Košarkaši Slovenije uspeli su da se domognu kvalifikacionog turnira za Olimpijske Igre pošto su osvojili

Postojeći komentari (1) | Pošaljite komentar

U finalu Španija i Rusija! | 16. septembar 00:39
U velikom finalu Eurobasketa 2007. godine sastaće se selekcije Španije i Rusije. Rusija je u drugom

Postojeći komentari (13) | Pošaljite komentar

Košarkaška reprezentacija Španije prvi je finalista ovogodišnjeg prvenstva Evrope. Pred 15 hiljada gledalaca,

Slovenci ponovo izgubili dobijeno | 15. septembar 20:59
Košarkaši Nemačke pobedili su Sloveniju sa 69:65 i u nedelju će se u dvoboju sa Hrvatskom boriti za

Hrvatska u kvalifikacijama za OI | 15. septembar 16:47
Reprezentacija Hrvatske obezbedila je učešće na kvalifikacijama za OI u Pekingu 2008. pošto je u utakmici