15. septembar 2007. | 20:59

Košarkaši Nemačke pobedili su Sloveniju sa 69:65 i u nedelju će se u dvoboju sa Hrvatskom boriti za peto mesto na Evropskom prvenstvu u Španiji. Ekipu Dirka Bauermana koji izvlači maksimum od tima koji sačinjavaju Novicki i ostali, predvodio je po običaju superstar Dalasa sa 28 poena i 10 skokova, Demond Grin je dodao 16, dok je u slovenačkom timu, koji je ponovo poklekao na kraju meča, Laković sa 17 poena, dok je Nesterović imao 9 skokova.

Ponovo su Slovenci „prosuli“ ogromnu prednost u finišu, i ponovo su izgubili poslednju deonicu istim rezultatom kao i u petak u dramatičnom porazu od Grka 24-11 ( 5 minuta pre kraja bilo je 60:51 za Sloveniju posle koje je usledila serija Nemaca od 18-5):

„Možda nismo stigli do medalje koju smo pritajeno priželjkivali, ali smo osnovni cilj ostvarili. Idemo na predolimpijski turnir“ rekao je Grin.

S druge strane, Slovenci koji su dozvolili protivniku da se prvi put osetnije odlepi pogotkom Novickog (63-66) moraće ponovo da se dignu iz nokdauna i odigraju vrlo važan meč sa Francuzima u nedelju. Taj duel donosi poslednju kartu za predolimpijski turnir, dok će se dva sata kasnije u utakmici za prestiž sastati Nemačka i Hrvatska.

Priredio/la: VI

Postojeći komentari (1) | Pošaljite komentar  Odštampaj   Pošalji

Španski mediji u žalosti | 17. septembar 15:31
Španski mediji izrazili su žaljenje zbog poraza njihove košarkaške reprezentacije od Rusije u finalu

Postojeći komentari (0) | Pošaljite komentar

Kirilenko: "Bili smo mnogo bolji" | 17. septembar 00:50
Košarkaška reprezentacija Rusije osvojila je titulu prvaka Evrope u šokantonom finišu finalnog meča

Postojeći komentari (9) | Pošaljite komentar

Rusija novi šampion Evrope! | 16. septembar 23:40
Reprezenativci Rusije novi su evropski šampioni. Oni su u veoma uzbudljivom meču i pored dosta problema

Postojeći komentari (39) | Pošaljite komentar

Reprezentacija Litvanije osvojila je bronzanu medalju na EP u Madridu, pošto je savladala dosadašnjeg

Postojeći komentari (8) | Pošaljite komentar

Pobeda Slovenaca, Francuzi bez OI | 16. septembar 20:24
Košarkaši Slovenije uspeli su da se domognu kvalifikacionog turnira za Olimpijske Igre pošto su osvojili

Postojeći komentari (1) | Pošaljite komentar

Nemci osvojili peto mesto | 16. septembar 19:41
Reprezentacija Nemačke predvodjena Dirkom Novickim osvojila je odlično peto mesto na EP u ŠPaniji. Nemci

U finalu Španija i Rusija! | 16. septembar 00:39
U velikom finalu Eurobasketa 2007. godine sastaće se selekcije Španije i Rusije. Rusija je u drugom

Postojeći komentari (13) | Pošaljite komentar

Košarkaška reprezentacija Španije prvi je finalista ovogodišnjeg prvenstva Evrope. Pred 15 hiljada gledalaca,

Hrvatska u kvalifikacijama za OI | 15. septembar 16:47
Reprezentacija Hrvatske obezbedila je učešće na kvalifikacijama za OI u Pekingu 2008. pošto je u utakmici