Atletika

Nedelja, 11.08.2013.

19:03

SP: Dudaš 14. uz državni rekord

Reprezentativac Srbije u atletici Mihail Dudaš osvojio je 14. mesto na Svetskom prvenstvu u Moskvi postavivši novi nacionalni rekord u desetoboju.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Dudaš je posle deset disciplina osvojio 8.275 bodova i tako za 19 bodova oborio rekord Srbije, koji je, takođe, bio u njegovom vlasništvu, a koji je postavljen na prošlom Svetskom prvenstvu u Daeguu, pre dve godine.

Zlatnu medalju osvojio je Amerikanac Ešton Iton koji je takmičenje završio sa 8.809 bodova, srebrna medalja pripala je Nemču Mihaelu Šraderu sa 8.670, dok je bronzu osvojio Demijan Vorner iz Kanade sa 8.512 bodova. Iton je tako objedinio titule svetskog i olimpijskog šampiona, a takođe je i svetski rekorder.

Dudaš je u Moskvi postavio tri lična rekorda, a takođe je ostvario najbolje rezultate sezone u još četiri discipline.

Mladi Novosađanin je rekorde postavio na 100 metara (10.67 sekundi), na 110 sa preponama (14.59 sekundi) i skoku motkom (4,90 metara)

Najbolji rezultat sezone ostvario je u trci na 400 metara (47.73 sekundi), bacanju diska (44.06 metara), bacanju koplja (59.06 metara), kao i u trci na 1.500 metara, koju je završio u vremenu od 4:26.62 minuta.