Minimalne stilske promene, unapređena motorizacija i osnaženi A45 AMG model sa čak 381 ks - tako bi se ukratko mogao opisati redizajn Mercedesovog najmanjeg modela.
Nemački proizvođač objavio je specifikacije i fotografije osvežene A klase.
Drugu polovinu svog životnog veka aktuelna generacija Mercedesovog kompaktnog hečbeka započinje sa rstilizovanim prednjim delom.
Branik je preoblikovan tako da pojača vizuelnu dinamiku automobila a promenjen je i dizajn maske hladnjaka - "dijamantska" struktura, koja je prethodno krasila samo verzije sa skupljim paketima sada je standardna na svim modelima.
Kupcima su na raspolaganju i novi opcioni LED farovi (standard u AMG verziji).
Pozadi primećujemo promene na braniku i obliku izduvnih cevi čiji završeci su integrisani u difuzor, a redizajnirana su i stop svetla.
Paleta boja upotpunjena je novim nijansama.
Restilizacija kabine obuhvatila je novi dizajn instrumenata, koji sada izgledaju kao na modelima CLA i GLA, diskretne izmene komandi na centralnoj konzoli, novi volan, a na raspolaganju je veći, opcioni osmoinčni ekran multimedijalnog sistema.
Multimedijalni uređaj sada ima podršku za Apple CarPlay i Android Auto sisteme povezivosti sa pametnim telefonima.
Osim toga, Mercedes je ponudio nove dezene i materijale presvlaka sedišta i unutrašnje oplate kabine.
Izbor motora proširen je novim baznim 1.6 litarskim benzincem koji u modelu A160 proizvodi 102 ks (75 kW) i 180 Nm maksimalnog obrtnog momenta. Mercedes tvrdi da ovaj automobil u proseku troši 5,4-5,6 l/100 km.
Nemački proizvođač posebno ističe ekonomičnu dizel verziju, A180d BlueEFFICIENCY, opremljenu 1.5 litarskim motorom sa 109 ks (80 kW) i 260 Nm čija fabrički deklarisana prosečna potrošnja u kombinovanom režimu iznosi svega 3,5 l/100 km a emisija ugljen-dioksida samo 89 g/km.
Pored ova dva motora, u ponudi je široka paleta četvorocilindričnih turbo benzinskih i dizel agregata.
Mercedes A180 i A180 BlueEFFICIENCY ispod haube imaju 1.6 litarski benzinski motor sa 122 ks (90 kW) i 200 Nm, A200 pogon dobija od 2.0 litarske jedinice sa 156 ks (115 kW) i 250 Nm, a Mercedes A220 4Matic od motora koji proizvodi 184 ks (135 kW) i 300 Nm.
Za one koji žele još snažniji motor, na raspolaganju su modeli A250 i A250 4Matic sa 211 ks (155 kW) i 350 Nm, te A250 Sport i A250 Sport 4Matic koji sada razvijaju 218 ks (160 kW) i takođe 350 Nm. Prethodno su Sport verzije proizvodile 211 ks.
Mercedes je sva četiri A250 modela opremio novim manuelnim šestobrzinskim menjačem, dok je kao opcija dostupan sedmostepeni automatik sa duplim kvačilom.
Mercedes A klase 'Motorsport Edition' inspirisan Formulom 1
Osnovnu dizel verziju, model A160d, pogoni 1.5 litarski motor sa 90 ks (66 kW) i 240 Nm, a pored pomenutog A180d tu su još i A200d / A200d 4Matic, sa 2.1 litarskim dizelašem koji razvija 136 ks (100 kW) i 300 Nm, kao i A220d / A220d 4Matic sa motorom iste zapremine, ali veće snage - 177 ks (130 kW) i 350 Nm (prethodno je ovaj model razvijao 170 konja).
Umesto nekadašnje oznake CDI, prema novoj Mercedesovoj nomenklaturi svi dizelaši u nazivu sada imaju slovo "d".
Mercedes A klase 'Motorsport Edition'
Mercedes A klase za 2016. ima i novi adaptivni Dynamic Select sistem sa 4 moda vožnje: "Comfort", "Sport", "Eco" i "Individual".
Ovaj deo opreme standardan je na modelima A200d 4Matic, A220 4Matic, A220d, A220d 44Matic, A250 44Matic , A250 Sport i A250 Sport 4Matic, kao i na svim verzijama sa sedmostepenim automatskim menjačem, modelima sa AMG Line paketom.
Mercedes A klase 'Motorsport Edition'
Mercedes je u ponudu osvežene A klase uvrstio i novi paket "Motorsport Edition", čiji je izgled inspirisan F1 timom nemačkog proizvođača.
Ovaj paket dostupan je u svim verzijama, počev od modela A200 i A200d, a karakterišu ga stilski detalji spoljašnjosti u zelenoj boji, AMG alu felne, kao i sportska sedišta.
Mercedes A45 AMG sa 381 ks
Za ljubitelje sportskih automobila svakako je najinteresantniji unapređeni A45 AMG.
Mercedes je dodatno pojačao najsnažniju A klasu, pa umesto 360 ks i 450 Nm, koliko je 2.0 litarski turbo-benzinac proizvodio u aktuelnom modelu, isti motor sada razvija čak 381 ks (280 kW) i 475 Nm.
Mercedes A45 AMG sa 381 ks
Dodatna snaga odrazila se i na performanse, pa novi A45 AMG od 0 do 100 km/h ubrzava za 4,2 s, što je skoro za pola sekunde bolji rezultat od prethodnilka.
Mercedes je na taj način povratio titulu najsnažnijeg i najbržeg hečbeka u klasi od Audija RS3 Sportback, koji razvija 367 ks a iz mesta do stotke stiže za 4,3 s.
Mercedes A45 AMG sa 381 ks
Mercedes A klase za 2016. u Evropi će moći da se naruči od jula, a prvi automobili biće isporučeni kupcima u septembru 2015.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Fudbaleri Bosne i Hercegovine eliminisani su 1/16 finala Svetskog prvenstva u fudbalu, nakon meča protiv SAD u kom je domaćin u predgrađu San Franciska rezultatom 2:0.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.590. dan, a Oružane snage Rusije izvele su intenzivan napad visoko preciznim oružjem velikog dometa i udarnim bespilotnim sistemima na objekte vojne industrije Ukrajine.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da će na dnevnom redu vanredne sednice Skupštine Srbije koju je zakazala za ponedeljak biti važni zakoni za Srbiju.
Veliko iznenađenje viđeno je u trećem kolu Vimbldona, pošto je Jan-Lenard Štruf eliminisao jednog od favorita turnira Danila Medvedeva rezultatom 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), 7:5.
Srbija je spremna i radi na sprovođenju reformi na putu evrointegracija, ali je potrebno i ohrabrenje od EU u smislu dugo očekivanog otvaranja Klastera 3, istakli su danas u Briselu predsednica Skupštine Srbije i ministri u Vladi.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da će na dnevnom redu vanredne sednice Skupštine Srbije koju je zakazala za ponedeljak biti važni zakoni za Srbiju.
Srbija je spremna i radi na sprovođenju reformi na putu evrointegracija, ali je potrebno i ohrabrenje od EU u smislu dugo očekivanog otvaranja Klastera 3, istakli su danas u Briselu predsednica Skupštine Srbije i ministri u Vladi.
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić izjavila je da je skup koji je danas održan u Briselu, pravi format i da Srbija treba da nastavi da se bori na putu ka EU na takav način.
Rat u Ukrajini – 1.591. dan. Belgorod i Belgorodski okrug bili su izloženi raketnom napadu ukrajinskih oružanih snaga. Izbio je požar na infrastrukturnom objektu.
Poljski premijer Donald Tusk upozorio je da bi naredni meseci mogli biti ključni za bezbednost regiona zbog sve većih zabrinutosti da bi Rusija mogla da izvede provokaciju s ciljem da testira odlučnost NATO-a.
Istraživači su utvrdili da je boravak u sedećem ili ležećem položaju tokom budnog stanja duže od pola sata u kontinuitetu povezan sa većim rizikom od smrtnog ishoda usled malignih bolesti.
Istraživači sa MIT-a razvili su ultrazvučni flaster koji bi u budućnosti mogao da reguliše srčani ritam bez ugradnje pejsmejkera. Nova tehnologija za sada je uspešno testirana na pacovima.
Kruzer Ruby Princess kompanije stavljen je pod pojačane sanitarne mere i nadzor kod obale San Franciska nakon što je više od 120 putnika i članova posade obolelo od norovirusa, koji izaziva povraćanje i dijareju.
Iako su neka njegova ostvarenja izazivala kritike zbog nasilja ili načina na koji prikazuju stvarne događaje, Istvud ih je uglavnom branio kao dela fikcije.
Set Rogen otkrio je da je En Hatavej napustila film "Zalomilo se" zbog eksplicitne scene porođaja. Ulogu je potom preuzela Ketrin Higl, a film je postao veliki hit.
Festival evropskog filma Palić biće održan od 18. do 22. jula na Letnjoj pozornici Palić, kao i na drugim lokacijama na Paliću i u Subotici, najavili su danas organizatori.
The United States has warned Poland of the possibility that Russia may attempt to carry out a limited armed provocation on its territory in the coming months in order to test NATO’s readiness and unity, according to the Polish news portal Onet.
In Tehran, the ceremony of paying tribute to the slain Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei began at the Imam Khomeini Mosque, with delegations from nearly 100 countries attending the event.
The World Meteorological Organization (WMO) has warned that El Niño has already developed and is expected to rapidly intensify into a strong climate event between July - September, increasing likelihood of extreme weather conditions in many parts of the world.
Apple sa operativnim sistemom iOS 27 uvodi novi mehanizam protiv prevara, koji je dizajniran da prepozna i zaustavi pokušaje manipulacije u realnom vremenu.
Jacob & Co napravio je jedinstveni luksuzni sat za kolekcionara automobila iz SAD, a na brojčaniku ovog remek-dela nalaze se minijaturne replike tri modela brenda Ferrari i jednog Bugattija.
Trenutna kriza sa memorijskim čipovima primorava kompanije da se snalaze sa novim idejama kako bi nabavile željene količine RAM-a, a Apple razmatra prilično rizičan potez.
Prvi čovek Mazde u Australiji Vineš Bindi smatra da rekordna prodaja EV poslednjih meseci nije rezultat trajne promene navika kupaca, već posledica sukoba na Bliskom istoku i naglog rasta cena goriva.
Zahvaljujući pravilu koje dozvoljava uvoz vozila starijih od 25 godina, sve više kei automobila može se naći "preko bare", a rastuće interesovanje već utiče i na njihove cene.
Nakon što je BMW 2022. godine obustavio proizvodnju i prodaju automobila u Rusiji, malo ko je očekivao da će se modeli ovog proizvođača ponovo pojaviti na proizvodnim trakama. Ipak, upravo to se dogodilo.
Iz AMSS ističu da uoči predstojećeg vikenda očekuju veće gužve na graničnim prelazima, gde se zbog novog sistema kontrole i registracije putnika za ulazak u EU očekuju dodatna zadržavanja.
Komentari 36
Pogledaj komentare