Nova vest
Skijaško trčanje 0

2.4.2026.

21:24

Olimpijska šampionka suspendovana zbog dopinga

Olimpijska šampionska u skijaškom trčanju Viktorija Karl suspendovana je zbog pozitivnog doping testa na 18 meseci.

Autor:B92.sport

B92.sport
Olimpijska šampionka suspendovana zbog dopinga
EPA/Kimmo Brandt

Nemica je trećeg aprila bila pozitivna na anabolički steroid, klenbuterol. Ona se branila time što nije bila svesna da lek protiv kašlja ima takvu supstancu. 

Nacionalna doping agencija predložila je da suspenzija traje dve godine, ali Svetska antidoping agencija (WADA) odgovorila je na ova zahtevanja, gde je zahtevala da se sve reguliše sportskim zakonom. 

Nemica tako nije mogla da učestvuje na igrama u Kortini i Milanu, a njeno prvo naredno takmičenje će biti na Svetskom prvenstvu u Švedskoj. 

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Falilo je samo jedno

Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.

Stefan Smuđa

8:25

6 d

Apps

Moskva nemilosrdna

Moskovski sud je doneo odluku kojom je Telegram proglašen krivim zbog neuklanjanja sadržaja koji je u Rusiji označen kao zabranjen. Telegram je kažnjen sa sedam miliona rubalja (oko 80.000 evra).

Tanjug

8:52

4 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu