Godina nije mogla bolje da krene po SKHL Crvena zvezda. Iako sezona u domaćem šampionatu nije sve vreme išla u skladu sa zacrtanim planovima kluba, pak više je na kraju ipak završio u mrežama rivala – pre svih tradicionlano najtežeg protivnika Vojvodine.
Zvezdi je to donelo treću uzastopnu titulu šampiona Srbije, a ukupno 12. zvanje najboljih u zemlji.
Ovaj veliki trijumf beogradskog kluba ostvaren je u pet utakmica protiv tima Vojvodine. Zvezda je ostvarila maksimlani skor, s tim što su tri utakmice dobijene u regularnom delu, a dve u produžetku.
Poslednji u nizu mečeva odigran je u ledenoj dvorani "Pionir" u subotu drugog februara – rezultat na kraju 10:4, što je bio više nego jasan znak da šampionski pehar ni ove sezone neće promeniti vlasnika.
HK Crvena zvezda
"Ova pobeda je zaista velika stvar za naš tim. Jako sam zadovoljan kako zasad protiče ova sezona jer smo sve bolji. Iz utakmice u utakmicu dižemo tempo igre. Istina je da je bilo malo turbulencija na putu, ali pokazali smo da smo prava ekipa", zadovoljno je konstatovao Zvezdin hokejaš Marko Alekić i napomenuo da sa trijumfom nad Vojvodinom i osvajanjem titule nije kraj ambicija njegovog kluba za ovu sezonu.
"Ovo je samo još jedan pehar u našoj kolekciji, što znači da nastavljamo samo još jače da treniramo. Želimo da osvojimo IHL. To je cilj".
Otkad je u Zvezdi, Sergej Ščenkov zna samo za osećaj šamiona. U tri sezone sa crveno-belima osvojio je isto toliko šampionata Srbije.
HK Crvena zvezda
"Srećan sam što je tako. Zna se šta je naš sledeći cilj kao trostrukog šampiona… Idemo na IHL, prošle godine smo igrali u finalu IHL lige, nažalost nismo pobedili. Mislim da ove sezone imamo dobre šanse da je osvojimo. To je za nas važan i najveći cilj svake godine", rekao Ščenkov, koji je na subotnjem meču protiv Vojvodine sa tri postignuta gola bio i najbolji strelac utakmice.
Mečevi beogradskog i novosadskog kluba su se, inače, bodovali za domaće SKHL takmičenje, kao i regionalno IHL.
"Utakmica je bila tesna, iako rezultatski ne deluje tako. Sa Vojvodinom je uvek borba. Oni su nam, pa možda i najveći rivali u državi. Svake godine igramo sa njima dosta utakmica, dobro se poznajemo", prokomentarisao je meč protiv Vojvodine Maksim Vujović i napravio mali osvrt na dosadašnji tok sezone.
"Hteo bih da dodam da ove godine imamo i novog trenera, kao i dosta novih igrača. Uostalom, ja sam jedan od igrača koji su tek ove godine zaigrali za prvi tim. Tim je pdmlađen, a trener je doneo neke nove stvari i mislim da sve to ide super".
U nastavku sezone šampiona Srbije očekuje plej-of regionalne lige. Prva utakmica je već u utorak 12. Februara. Ulaz u dvoranu Pionir je besplatan. Dođite da pozdravite najbolje u Srbiji.
Kurasao je osvojio prvi bod u istoriji na Svetskom prvenstvu, pošto je u Kanzasu odigrao 0:0 protiv Ekvadora, a junak meča bio je golman Eloj Rum sa čak 15 odbrana.
Džordan Nvora odigrao je sezonu za pamćenje u dresu Crvene zvezde i potvrdio status jednog od najefikasnijih košarkaša u Evroligi, što je odmah privuklo pažnju brojnih klubova širom Evrope i šire.
Marko Janković mogao bi ovog ljeta da promeni sredinu i karijeru nastavi u Turskoj. Prema pisanju tamošnjih medija, za usluge crnogorskog veziste zainteresovan je Čorum, novi član turske Superlige.
Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas na Vlašiću je započela pripreme za utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, protiv Turske i Srbije, a neizvestan je nastup Džanana Muse.
Zbog specifičnih uslova za američke vize, ekipa je smeštena u Meksiko, dok na utakmice u SAD putuje neposredno pred početak mečeva i odmah nakon njih napušta zemlju.
Fudbalska reprezentacija Portugala nije uspela da opravda ulogu velikog favorita na premijeri Svetskog prvenstva, pošto je odigrala nerešeno sa DR Kongom – 1:1 (1:1).
Marko Janković mogao bi ovog ljeta da promeni sredinu i karijeru nastavi u Turskoj. Prema pisanju tamošnjih medija, za usluge crnogorskog veziste zainteresovan je Čorum, novi član turske Superlige.
Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas na Vlašiću je započela pripreme za utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, protiv Turske i Srbije, a neizvestan je nastup Džanana Muse.
Zbog specifičnih uslova za američke vize, ekipa je smeštena u Meksiko, dok na utakmice u SAD putuje neposredno pred početak mečeva i odmah nakon njih napušta zemlju.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Luce je razvijen za drugačiji profil kupaca i nije namenjen isključivo dugogodišnjim vlasnicima Ferrarija. Naravno, oni mogu da ga kupe, ali niko nije primoran na to.
Međunarodna policijska akcija usmerena protiv grupe SocGholish rezultirala je gašenjem infrastrukture korišćene za distribuciju malvera i sanacijom oko 15.000 kompromitovanih veb sajtova.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar