Mladi američki brzoklizač Džordan Stolc nastavio je da teroriše svoje protivnike i ovog vikenda u japanskom gradu Naganu, na prvoj etapi Svetskog kupa, pobedama u sve tri sprinterske kategorije.
Stolc (20) je osvojio zlatne medalje u trkama na 500, 1.000 i 1.500 metara, a u druge dve je oborio rekorde staze i ostavio konkurente za više od po jedne sekunde.
Tako je nekadašnje "čudo od deteta", potom "leteći Amerikanac" i najbrži omladinac u istoriji ovog sporta, dokazao da će i ove godine voditi glavnu reč u svim sprint trkama, mada će se istovremeno boriti i na dužim stazama, kada mu termini trka to budu dozvoljavali.
Stolc je trenutno omladinski svetski rekorder u sve tri pomenute discipline, a drži i svetski rekord za seniore na 1.000 metara.
U ženskom sprintu, trke na 1.000 i 1.500 metara je kao prva završila Japanka Miho Takagi, što je donekle bilo i očekivano, s obzirom da je i prošle sezone dominirala na tim deonicama.
Jedino pravo iznenađenje dogodilo se u trci na 500 metara u ženskoj konkurenciji gde je izraziti autsajder, Japanka Jukino Jošida, osvojila prvo mesto, iznenadivši i sebe (najbolji rezultat u karijeri) kao i publiku i konkurentkinje.
U trci na 5.000 metara pobedio je Italijan David Đioto (Davide Ghiotto), nesuđeni svetski rekorder na 10.000 metara, kojem nedavni najbolji rezultat u istoriji nije priznat zbog nedostatka antidoping kontrole.
Na 3.000 metara u ženskoj konkurenciji pobedila je veteranka Ivani Blondin iz Kanade, ispred Norvežanke Ragne Viklund, od koje se ove sezone očekuje da vlada na dužim deonicama.
Holandska medijska zvezda Juta Lirdam završila je kao druga na 1.000 metara i sedma na 500 metara, iako je pred početak takmičenja izjavila da ne očekuje plasmane u prvih 10. Ona je naime, propustila nekoliko treninga i kasno se priključila takmičarima u Naganu, jer je prethodnog vikenda bodrila svog dečka Džeka Pola u bokserskom okršaju protiv Majka Tajsona, u SAD.
Takmičenje na prvoj etapi Svetskog kupa u brzom klizanju nastavalja se u nedelju rano ujutro 5.00, a direktni prenosi i snimci svih takmičenja mogu se videti na jutjub prezentaciji Međunarodne klizačke Unije (ISU).
Ruski i beloruski sportisti moći će ponovo da se takmiče pod nacionalnim zastavama na međunarodnim plivačkim i vodenim takmičenjima, nakon što je Svetska plivačka federacija ukinula zabranu.
Luka Dončić bi trebalo da se vrati u Los Anđeles u utorak, gde će biti ponovo pregledan nakon što je u Španiji primao terapije zbog povrede zadnje lože.
Stravičan incident obeležio je takmičenje u brzom klizanju na kratke staze na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini, kada je poljska reprezentativka Kamila Selje zadobila ozbiljne povrede tokom trke na 1.500 metara.
Dramatične scene obeležile su takmičenje u brzom klizanju na Olimpijskim igrama u Milanu i Kortini, gde je poljska reprezentativka Kamila Selje doživela tešku povredu tokom četvrtfinalne trke na 1.500 metara.
Holandija je još jednom potvrdila svoju snagu u brzom klizanju na Zimskim olimpijskim igrama, pošto je zlato na 1.500 metara osvojila Antonet Rajpma de Jong, dok Femke Kok nije uspela da stigne do treće medalje na ovim Igrama.
Ruski i beloruski sportisti moći će ponovo da se takmiče pod nacionalnim zastavama na međunarodnim plivačkim i vodenim takmičenjima, nakon što je Svetska plivačka federacija ukinula zabranu.
Luka Dončić bi trebalo da se vrati u Los Anđeles u utorak, gde će biti ponovo pregledan nakon što je u Španiji primao terapije zbog povrede zadnje lože.
I dalje kada se spomene Partizanova generacija momaka koji su rođeni 1988. godine izaziva strahopoštovanje u razgovorima, a među liderima je bio Miloš Karišik.
Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.
Francuska vlada najavila je potpunu migraciju sa Windows-a na Linux sisteme kako bi osigurala digitalni suverenitet i smanjila zavisnost od američkih tehnologija.
Policija u San Francisku uhapsila je dvadesetogodišnjeg muškarca nakon što je bacio Molotovljev koktel na kuću generalnog direktora kompanije OpenAI, Sema Altmana, zapalivši kapiju na obodu poseda.
Društvene mreže su preplavljene pritužbama korisnika koji tvrde da su bili primorani da gledaju YouTube oglase u trajanju od 90 sekundi na ovoj platformi.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar