Zimski sportovi 0

23.3.2024.

13:55

Mali kristalni globus u spustu za Hiter

Austrijska skijašica Kornelija Hiter osvojila je titulu u spustu, pošto je u trci na finalu Svetskog kupa u Zalbahu osvojila prvo mesto.

Izvor: Beta

Profimedia

Hiter je u poslednjoj trci sezone za skijašice slavila rezultatom 1:45,08 minuta.

Drugo mesto osvojila je slovenačka skijašica Ilka Štuhec koja je bila sporija za 0,17 sekundi od pobednice, dok je treća bila Italijanka Nikol Delago sa 0,49 sekundi zaostatka.

Hiter, kojoj je ovo prvi mali kristalni globus u karijeri, takmičenje u spustu je završila sa 397 bodova.

Druga je švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami sa 369, koja je trku završila tek na 17. mestu, dok je treća Italijanka Sofija Gođa sa 350 bodova.

U generalnom poretku Svetskog kupa, Gut-Behrami na kraju ima 1.716 bodova, Italijanka Federika Brinjone 1.581, a Amerikanka Mikaela Šifrin 1.409 bodova.

Sezona u Svetskom kupu završava se u nedelju u Zalbahu, spustom za skijaše.