Najbolja skijašica sveta objavila uznemirujuću fotografiju operisane noge FOTO/ViDEO
Ukupna pobednica Svetskog kupa u skijanju, Italijanka Federika Brinjone (34), operisana je početkom aprila nakon što je slomila nogu pri padu tokom trke italijanskog državnog prvenstva u Val di Fasi.
Izvor: Index
EPA-EFE/ELVIS GP PIAZZI/SOLERO
Brinjone je pretrpela višestruke prelome noge, a operisana je u klinici La Madonina u Milanu.
"Operacija je prošla dobro, rekao bih, čak i bolje od očekivanog. Potvrđen je težak prelom s oštećenjem kapsularnog ligamenta srednjeg dela, ali i prednjeg ukrštenog ligamenta u kolenu. Operacija kosti je prošla dobro, ugradili smo ploču s šrafovima", rekao je za italijansku agenciju Ansu hirurg Andrea Panzeri, predsednik lkarske komisije Italijanskog skijaškog saveza, koji je operisao Brinjone.
"U najsrećnijem trenutku moje karijere to stvarno nije bilo potrebno", rekla je Brinjone nakon operacije.
"Jedva sam čekala u narednih mesec dana da odradim poslednje obveze. Umesto toga, čeka me novi izazov. Kao i uvek, daću sve od sebe. Bila sam dobro. Kad bih mogla ponoviti vožnju, učinila bih sve isto, samo bih pokušala izbeći pad", dodala je Italijanka.
"Završilo je uz prasak"
Maler pred ZOI kod kuće
Brinjone čeka duža pauza, i to pred Zimske olimpijske igre koje će se održati u njenom rodnom Milanu i Kortini d'Ampeco sledeće godine, gde se smatra najvećim domaćim favoritom.
Brinjone je na Instagramu objavila fotografiju operisane noge te napisala:
"Završilo je uz prasak, iako bih radije da je to bio prasak otvaranja boce šampanjca! Bila je to nezaboravna i neverovatno uzbudljiva zima!"
Zahvalila je saradnicima, porodici i prijateljima na pomoći tokom sjajne sezone i poručila da već radi na tome kako bi se vratila na 100 odsto.
"U svakom slučaju, popravila sam bodovni rekord, ali sam mogla i bez ova zadnja 42", našalila sa Italijanka.
Fotografiju operisane noge pogledajte na kraju njene objave na Instagramu.
Fudbalska reprezentacija Nemačke je silovito otvorila Mundijal pošto je u Hjustonu ubedljivo savladala selekciju Kurasaoa rezultatom 7:1 (3:1) u prvom kolu grupe E.
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine saznala je ko će deliti pravdu na jednom od ključnih mečeva grupne faze Svetskog prvenstva protiv Švajcarske.
Fudbalska reprezentacija Francuske na stadionu "MetLife" u Nju Džerziju (21.00) otvara pohod na novo finale Mundijala, dok će joj rival biti selekcija Senegala, tim koji je već jednom šokirao "trikolore" na Svetskom prvenstvu.
Aleksander Ospelt iz Lihtenštajna izabran je za novog predsednika Međunarodne skijaške i snoubord federacije (FIS) na 57. Kongresu organizacije održanom u Beogradu.
Predsednik FIS Johan Elijaš našao se na udaru kritika pred izbore koji će biti održani 11. juna u Beogradu, a među najglasnijima je švajcarski skijaš Loik Mejar.
Jedna od najboljih skijašica svih vremena, Amerikanka Lindzi Von, oporavlja se od teške povrede noge koju je zadobila u februaru na Zimskim olimpijskim igrama.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Norveški magazin Motor i Norveški automobilski savez (NAF) sproveli su veliko testiranje 24 moderna električna automobila kako bi utvrdili šta se dešava kada baterija pokaže nula procenata.
Hyundai je u Brazilu predstavio novu generaciju modela i20, koja nam ujedno daje prvi ozbiljan uvid u ono što možemo da očekujemo od buduće evropske verzije popularnog gradskog automobila.
Istraga je otkrila i slučajeve u kojima su kupcima naplaćivane popravke povezane sa opozivima vozila, iako zakon nalaže da takvi zahvati budu potpuno besplatni.
Saobraćajna policija od danas do 21. juna pojačava kontrolu saobraćaja usmerenu na otkrivanje prekršaja upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar