"U Parizu smo bili autsajderi, a u LA idemo opet po zlato"
Predsednik Vaterpolo saveza Srbije (VSS) Viktor Jelenić sumirao je 2024. godinu, u kojoj su vaterpolisti uzeli treće uzastopno zlato.
Izvor: Tanjug
Starsport
"Godina iza nas u kojoj je osvojena treća uzastopna zlatna olimpijska medalja bila je neverovatna i ostaće zauvek zlatnim slovima upisana u istoriji, rekao je predsednik Vaterpolo saveza Srbije (VSS) Viktor Jelenić.
"Prva u nizu osvojena je u Riju, prva zlatna posle 28 godina, kada smo bili apsolutni favoriti. Put je bio težak, sećate se muka u grupi. Posle je usledio Tokio, bilo je sumnji, kao stariji tim i slično, ali smo uspeli, pamtićemo gol Filipovića Špancima. I onda Pariz, bili smo autsajderi, posle perioda bez medalja, krenulo je loše, opet kao četvrti smo prošli grupu, ali je usledio gol Jakšića Grcima i ostalo znate. Sledi Los Anđeles, naš cilj se zna, novo zlato, to je najmanje što dugujemo svim generacijama", istakao je Jelenić na godišnjoj svečanosti VSS i zahvalio svima koji su verovali u njih, od Olimpijskog komiteta do predsednika države.
Starsport
Na svečanosti su se obratili i predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Božidar Maljković, koji je rekao da je verovao u zlato, kao i ministar sporta Zoran Gajić, koji je naglasio da su vaterpolisti uzor svim drugim srpskim sportistima.
Na svečanosti su prisustvovali i bivši reprezentativci Vanja Udovičić, Filip Filipović, Stefan Mitrović, Jugoslav Vasović, članovi zlatnog tima iz Pariza i drugi.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Partizan je prošlost za Tajrika Džonsa, Amerikanac je debitovao za Olimpijakos, odigrao odličnu utakmicu, a nakon toga je sabrao utiske o prethodnih desetak dana. Turbulentnih desetak dana.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Roblox, platforma sa ogromnim brojem maloletnih korisnika, godinama se suočava sa ozbiljnim problemima vezanim za bezbednost dece. Nakon niza tužbi uvode se drastične mere.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar