Nova vest
Vaterpolo 12

11.8.2024.

10:14

"Da Srbima vratimo za Rio"

Mladi hrvatski vaterpolista Marko Žuvela puca od samopouzdanja pred finale sa Srbijom.

Autor:B92.sport

B92.sport
"Da Srbima vratimo za Rio"
EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Hrvatska i Srbija se sastaju u finalu Olimpijskih igara u Parizu, nakon što su obe ekipe završile kao četvrte u grupnoj fazi.

Dvadesetdvogodišnji Žuvela nije bio deo reprezentacija na OI u Rio de Žaneiru 2016. godine, kada su "Delfini" uzeli zlato ispred nosa "Barakudama".

To ga, međutim, ne sprečava da priča o osveti.

"Balkanski vaterpolo, klasik u finalu. I ponovljeno finale iz Rija 2016. Idemo da im uzvratimo za to", rekao je Žuvela.

On se prisetio i Svetskog prvenstva odigranog ranije ove godine, kada je Hrvatska bila bolja od Srbije u četvrtfinalu sa 15:13, a na kraju i osvojila zlato.

"Pobedili smo ih u četvrtfinalu u Dohi. Bila je to jako teška, iscrpljujuća utakmica. Mandić i Jakšić ih predvode, njih dvojicu moramo neutralizovati, davati šuteve drugima. Neće tu biti iznenađenja", dodao je mladi vaterpolistsa.

Podeli:

Komentari 12

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Apps

Signal konačno uvodi veliku promenu

Signal je omogućio povezivanje dodatnog iPhone telefona sa postojećim nalogom, čime se ukida dosadašnje ograničenje prema kojem su bili podržani samo iPad modeli.

B92.net

11:41

4 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu