Vaterpolisti Hrvatske su se plasirali u finale Olimpijskih igara pošto su u polufinalu slavili nad Mađarima rezultatom 9:8. Za zlato u Parizu će se boriti sa Srbijom!
Od samog starta moglo se videti od kolikog je značaja ovaj susret. Videli smo dobro organizovane napade i jedne i druge selekcije, počelo je tvrdo ali je Mađarska uspela da se preko Janoša Fekete i Martona Vamoša odlepi na +2 – 3:1.
Nije dugo trajalo to vođstvo, Hrvati su popravili odbranu i počeli takođe da koriste igrača više, te su uz maestralnog Fatovića uspeli da se izbore za egal – i to nakon četiri i po minuta bez pogotka!
"Barakude" su u vođstvo prešle tek na kraju druge četvrtine. Fatović je nastavio da "rešeta" i postigao čak pet golova od ukupnih sedam koliko su Hrvati postigli za 16 minuta.
Nisu se predavali Mađari, uspevali su da realizuju napade, ali ih je brojčani minus odaljavao od mogućeg izjednačenja.
U trećem kvartalu je viđeno mnogo grešaka na obe strane, Mađari su čak promašiuli i peterac (Kristijan Manhreč) i koliko god se trudili da stignu taj minus od dva gola, "barakude" im to nisu dozvoljavale – tačnije Luka Bukić.
Mirisalo je sve na dramu nakon što je za 9:8 na četiri miniuta do kraja pogodio pogodio Adam Nađi. Ipak, umeli su da se brane Hrvati, Mađari su pak u nervozi i brzini pravili niz grešaka u napadu i samim tim "pali" u finišu.
Finale između Srbije i Hrvatske na programu je u nedelju od 14 sati.
Tok meča drugog polufinala smo pratili zajedno uz LIVE blog.
Završeno
20:09
(3:3, 2:4, 2:2, 1:0)
MAĐ
HRV
8
:
9
20:53
Hvala na pažnji!
Hvala vam što ste uz nas pratili i drugo vaterpolo polufinale.
Do nedelje vas pozdravljamo!
20:44
KRAJ!
Hrvatska je potopila Mađarsku i zakazala finale sa Srbijom!
20:39
8:9 – Mađari prekidaju post!
Skoro četiri minuta u poslednjem kvartalu nismo videli gol, a "post" je prekinuo Adam Nađi, koji nije dozvolio da se još jednom propusti igrač više.
Prava drama je u Parizu, na minut i po Hrvatska ima +1!
20:22
7:9 – Hrvatska ne dozvoljava Mađarskoj da se približi
Mađarska je promašila peterac preko Kristijana Manherča koji je pogodio prečku.
Uspeo je da se za to iskupi Janšik, ali su Hrvati rešili da ipak ostanu na distanci od +2 gola.
Precizan je bio Bukić.
20:16
6:8 - slabo u napadu
Hrvatska ide na +2 golom Luke Bukića.
Tri i po minuta do kraja treće deonice...
20:16
6:7 – Hrvati ne mogu do gola
Dva minuta bez pogotka za Hrvatsku u drugom poluvremenu. Mađari preko Angjala, sa igračem više, smanjuju zaostatak.
20:05
POLUVREME!
Još jedan gol Fatovića, za izjednačenje nakon gola Varge.
Mađarska je potpuno stala u finišu poluvremena i Hrvatska je to iskoristila.
Na 9 sekundi do kraja novi gol Fatovića za 5:7 na pauzi.
19:55
Fatović dominira!
Četiri gola u nizu drži Hrvatsku u igri - 4:4
19:45
3:3 - Sjajni Loren Fatović
Dva gola u finišu prve četvrtine i Hrvatska je izjednačila!
Selektor Španije Luis de la Fuente još jednom je pokazao da ima osećaj za prave odluke, pošto je njegovim izmenama "crvena furija" stigla do polufinala Svetskog prvenstva.
Linda Noskova ispisuje najlepšu priču ovogodišnjeg Vimbldona. Češka teniserka, koja do ove sezone nikada nije otišla dalje od četvrtfinala nekog Grend slema, u subotu će (17.00) prvi put u karijeri igrati za titulu na terenima Ol Ingland klaba.
Anadolu Efes ozvaničio je dolazak Majka Džejmsa, najboljeg strelca u istoriji Evrolige, koji je posle pet uspešnih sezona napustio Monako i potpisao ugovor sa turskim velikanom po sistemu 1+1.
Viktor Vembanjama potpisao je novi petogodišnji ugovor sa San Antonio Sparsima vredan 252 miliona dolara, iako je mogao da zaradi čak 303 miliona. Francuz je svesno odbio veći iznos kako bi klubu ostavio više prostora za stva
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Možda i najružnija utakmica na Mundijalu. Paragvajci su tukli, simulirali, provocirali, ali je Francuska "bunker" probila iz penala, koji je realizovao Mbape. Sada ih čeka Maroko.
Selektor Španije Luis de la Fuente još jednom je pokazao da ima osećaj za prave odluke, pošto je njegovim izmenama "crvena furija" stigla do polufinala Svetskog prvenstva.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
MG Go je koncept predstavljen na Gudvud festivalu, a u pitanju je vizija malog električnog automobila za grad, koji bi, recimo, poslužio kao konkurencija modelu Renault 5.
Prodaja telefona u Kini pala je za 13 odsto na godišnjem nivou tokom šoping festivala "618", pošto su proizvođači zbog rasta troškova memorijskih čipova ponudili manje popusta nego prethodnih godina.
Komentari 70
Pogledaj komentare Pošalji komentar