Albert ten Hove/Marcel ter Bals / DeFodi Images / Profimedia
Srbija je od prvog do poslednjeg minuta diktirala ritam utakmice, u drugoj četvrtini je stekla tri gola prednosti, dok je u trećem periodu duplirala razliku i do kraja je održavala prednost.
Kod Srbije po dva gola postigli su Nikola Jakšić, Strahinja Rašović, Boris Vapenski i Miloš Ćuk, dok su se po jednom u strelce upisali Dušan Mandić, Nemanja Vico, Nikola Murišić, Viktor Rašović, Vasilije Martinović i Sava Ranđelović.
U redovima SAD, Čejs Dod, Hanes Daube i Nikolas Vasiljević su po dva puta pogađali, a po jedan pogodak su imali Džejk Erhart, Rajder Dod i Maks Irving.
Srbija je meč otvorila pogotkom Strahinje Rašovića, a veoma brzo je Čejs Dod uzvratio i delovalo je da će utakmica biti u egalu. Ipak, do kraja prve četvrtine, golovima Miloša Ćuka i Borisa Vapenskog, Srbija je došla na +2 (3:1).
"Delfini" su dobro ušli i u drugu četvrtinu, poveli sa 4:1 pogotkom Nemanje Vica, imao je potom Dušan Mandić šansu da dodatno uveća prednost, ali nije bio precizan sa pet metara.
Usledila je kazna i dva brza pogotka za izabranike Vanje Udovičića, koji su se vratili na gol zaostatka. Ipak, do kraja poluvremena, Srbija je vratila prednost, a onda pitanje pobednika gotovo rešila u trećoj četvrtini, koju je dobila sa 4:2 i sa pet gola prednosti dočekala poslednji kvartal.
Održali su prednost "delfini" i rutinski došli do polufinala, gde ih čeka okršaj protiv boljeg iz duela Hrvatske i Mađarske. Meč je na programu u utorak.
Trener fudbalera Juventusa Lućano Spaleti lično je kontaktirao Portugalca Bernarda Silvu, sadašnjeg igrača Mančester Sitija, i pitao ga za dolazak u Torino, objavila je Gazzeta delo Sport u četvrtak.
Mladi brazilski napadač Endrik još traži pravu formu posle pozajmice iz Real Madrida u Lion, ali van terena već vodi mnogo važnije bitke – sa pritiskom, kritikama i sopstvenim očekivanjima.
Nakon demoliranja Hoksa od strane Niksa sa 51 poenom razlike u šestoj utakmici možemo da kažemo da to verovatno nije bila vrsta istorije kakvu su Atlanta Hoksi želeli da ispišu u četvrtak.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Novi predsednik Vaterpolo saveza Srbije Slobodan Soro rekao je posle izbora na tu funkciju da struka mora da se vrati u Savez i da su klubovi osnov svega.
Vaterpolisti Novog Beograda napravili su "brejk" u Šapcu pobedom rezultatom 13:9 (2:3, 5:3, 4:1, 2:2) i poveli 1:0 u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije.
Vaterpolisti Radničkog poveli su 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije protiv Crvene zvezde pošto su večeras kao domaćini pobedili ubedljivo, rezultatom 15:6.
Trener fudbalera Juventusa Lućano Spaleti lično je kontaktirao Portugalca Bernarda Silvu, sadašnjeg igrača Mančester Sitija, i pitao ga za dolazak u Torino, objavila je Gazzeta delo Sport u četvrtak.
Mladi brazilski napadač Endrik još traži pravu formu posle pozajmice iz Real Madrida u Lion, ali van terena već vodi mnogo važnije bitke – sa pritiskom, kritikama i sopstvenim očekivanjima.
Nakon demoliranja Hoksa od strane Niksa sa 51 poenom razlike u šestoj utakmici možemo da kažemo da to verovatno nije bila vrsta istorije kakvu su Atlanta Hoksi želeli da ispišu u četvrtak.
Kineski proizvođač BYD objavio je da je njegova neto dobit u prvom kvartalu 2026. godine pala za čak 55 odsto međugodišnje na oko 510,5 miliona evra, što je najslabiji rezultat za više od tri godine.
Citroenov električni automobil po ceni ispod 15.000 evra imaće isti zadatak kao Citroen 2CV krajem 1940-ih - da ponovo pokrene tražnju kupaca na usporenom evropskom tržištu automobila.
OpenAI i Anthropic su u poslednje vreme u potpunom ratu protiv kineskih firmi da obuče nove AI modele putem upita upućenih javno dostupnim četbotovima i API-jima, što je proces poznat kao "destilacija".
Komentari 17
Pogledaj komentare Pošalji komentar