Nova vest
Logo
Vaterpolo 0

23.5.2025.

17:12

Može li Radnički do triplete?

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca u subotu od 19 sati pokušaće da osvoje i treći trofej u sezoni.

Autor:B92.sport

B92.sport
Može li Radnički do triplete?
Slobodan Sandić / Vaterpolo savez Srbije

Posle osvajanja šampionskih titula u domaćem i regionalnom šampionatu, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca i italijanskog Pro Reka, zatvaraju sezonu u predgrađu Đenove, revanšom finalne serije Kupa Evrope, u subotu od 19 časova.

Pred Kragujevčanima je težak zadatak – jure zaostatak od četiri gola iz prvog duela (16:12). Ipak, u tom meču je bilo i mnogo pozitivnih momenata, čak i prednosti od tri gola u nekoliko navrata, što uliva nadu da mogu ravnopravno da se nose sa trofejnim Italijanima.

"Napravili smo kiks kod kuće i otežali sebi posao. Biće dosta teško da se vratimo, ali upravo zato što nemamo mnogo da izgubimo, mislim da ćemo biti još opasniji. Ako otvorimo dobro utakmicu i rezultat nam krene na ruku, možemo da počnemo da gradimo prednost. Pokazali smo da možemo da vodimo protiv Reka i tri gola razlike i ako izbegnemo pad kakav nam se desio u Kragujevcu, ova utakmica može da ode u pravom smeru", rekao je Boris Vapenski, levoruki vaterpolista Radničkog.

Može li Radnički do triplete?
Slobodan Sandić / Vaterpolo savez Srbije

Oba tima u ovaj meč ulaze posle trijumfa u domaćim finalima. Pro Reko slavio u „majstorici“ u Breši (9:5), dok su Šumadinci u dramatičnom finalu nadigrali Novi Beograd (13:12) i praktično iz bazena krenuli put Italije.

"Još uvek nismo svesni osvajanja titule. Nismo je na pravi način ni proslavili. Podigli smo trofej i posle četiri sata krenuli na put za Reko. Tek ćemo to procesuirati kada završimo utakmicu sa Rekom. Ipak, osvajanje Prvenstva nam mnogo znači – puni smo samopouzdanja i zadovoljstva i verujem da će nam to biti dodatni vetar u leđa. Forma i atmosfera u ekipi su na najvišem nivou. Ovo je poslednja utakmica u sezoni i pitanje je u kakvom ćemo sastavu biti u sledećoj. Sada treba da se stisnemo i poslednju utakmicu odigramo iz sve snage", zaključio je Vapenski.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu