Kako je to moguće, pitate se? Kod mene je, izgleda, sve moguće.
Ako ste se ikada pitali kako za jednog akreditovanog novinara izgleda gledanje najvećih mečeva na nekom Grend slemu, konkretno Australijan openu, sada ćete to saznati.
Što se tiče prva četiri kola, dovoljno je da bilo da sa standardnom akreditacijom samo uđemo na "Rod Lejver arenu" i smestimo se su neko od medijskih mesta, kojih je bilo i više nego dovoljno.
Situacija se naglo obrnula kada smo došli do četvrtfinala, ali ne toliko zbog toga što je u pitanju taj deo takmičenja, već zbog toga što je Đoković igrao protiv Karlosa Alkarasa.
"High profile match", kako su ga nazvali Australijanci, zahtevao je posebnu prijavu za prisustvo, odnosno popunjavanje formulara koji dobijete putem mejla, nakon čega se čeka da vidite da li ste dodatnu akreditaciju dobili.
I to nije nikakav problem ako ste iz velikih svetskih medija ili ako ste Srbin, jer novinari iz zemlje iz koje dolazi jedan od aktera meča imaju apsolutni prioritet za njegove mečeve.
Taj prioritet, međutim, prestaje da postoji ako ne vidite pomenuti mejl i ne popunite pomenuti formular. A ujedno to shvatite nakon što su sva mesta već podeljena...
"Da ste došli pre sat vremena, tad sam razdelila mesta...", kaže ljubazno žena iz organizacije meni i još nekolicini kolega koje je zadesila ista sudbina kao i mene. Znam, znam, kakva crna sudbina, sami smo krivi.
U moju odbranu... Ma kakvu odbranu, imam je i realna je, ali ovakve stvari su neodbranjive.
Pitate se sada već verovatno kako sam uspeo da uđem na meč?
Ušao sam na duel Sabalenke i Pavljučenkove koji je bio na programu na "Lejveru" pre srpsko-španskog spektakla, sakrio se ispod jedne od tribina i kada su krenuli da ulaze ostali gledaoci uspeo da se infiltriram na sedište. Genijalno!
Kuknjavom kod pomenute žene iz organizacije, veoma ljubazne i saosećajne moram da dodam, nije mogla da pomogne za dobijanje mesta, ali nas jeste stavila na listu za čekanje.
I tako smo par kolega i ja, dok su drugi kretali na meč, sišli na medijsku recepciju, smestili se u prvi red ispred televizora i plaka... Ovaj, čekali.
"Ma, ući ćete sigurno, posle prva tri gema", kaže jedan kolega, podsećajući da je ovo daleko od prvog slučaja da se ista situacija nekome desila.
Prolazi prvi gem, prva tri gema, prvih pet gemova... Ništa... Alkaras pravi brejk i vodi 5:4, Đoković uzima medicinski tajm-aut, a nekome očigledno to biva previše iz kog god razloga.
"Imamo mesta sada", kažu nam iz organizacije, a mi momentalno ustajemo. U sekundi. Ma, u milisekundi.
Sve u svemu, da skratim priču -- otkad sam ušao na "Rod Lejver arenu" Novak je osvojio sva tri seta, tako da je ovo sve u stvari možda i bila pozitivna priča...
Sve u svemu, Novače, izvini što te nisam gledao od prvog poena – neće se ponoviti!
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Najčudnija stvar kod nekog Grend slema je kada pred žreb vidite neki par koji molite Boga da se dogodi, a onda kada do ispunjenja te molitve dođe, ne znate kako da se osećate.
Tomi Has je uvek jedan od najelokventnijih sagovornika na tradicionalnom druženju medija sa legendama teniskog sporta koje se dešava tokom druge nedelje Grend Slemova.
Andrea Petković, nekadašnja teniserka a sada medijska radnica, govorila je o skandalu između Novaka Đokovića i novinara Tonija Džonsa na Australijan openu.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar