Novi udar na Đokovića iz Australije: "Nesrećan je, ako se oseća nepoštovanim – neka se zapita"
Australijski "The Age" objavio je tekst u kojem kritikuje srpskog tenisera Novaka Đokovića zbog skandala koji je izazvao novinar Toni Džons kada je prozivao Srbina i njegove navijače.
Juče odigrani meč između Novaka Đokovića i Jiržija Lehečke, u kojem je srpski teniser ubedljivo slavio, ostao je u senci incidenta koji se dogodio nakon susreta.
Đoković je odbio da da intervju Džimu Kurijeru na terenu zbog uvredljivih komentara australijskog novinara Tonija Džonsa na Kanalu 9.
Dok je veliki deo sportske javnosti stao uz najboljeg tenisera sveta, neki mediji, poput australijskog portala "The Age", odlučili su da ga kritikuju ističući da je njegova reakcija preterana.
U tekstu koji je objavio "The Age", Đoković je predstavljen kao osoba koja često traži razloge za nezadovoljstvo.
"Australijan open se često drugačije naziva 'srećnim slemom', ali Novak Đoković nije srećan, što nije iznenađenje. Đoković je često nesrećan – što su drugi teniseri popularniji od njega, što sudije imaju nerve da ga opomenu za servis i, najspektakularnije, tri godine ranije, kada se dogodila epidemija kovida-19. Pritužbe nosi zajedno sa sobom u torbi sa reketima", piše ovaj portal.
Portal se osvrnuo i na reakciju Đokovića povodom priloga Tonija Džonsa, koji je trajao svega 18 sekundi.
"On sada nije srećan sa Tonijem Džonsom sa Kanala 9, kojeg bi savetovao da nikada ne traži posao kao stend-ap komičar ili pevač na svadbama. Ali kada sva ova zbrka oko priloga koji traje 18 sekundi sa Australijan opena prođe, a hoće, treba tiho da se 'naduva'. Pre nedelje, on je bio TV ličnost, a sada (hvala ti, Novače) ima međunarodnu vidljivost kao 'poznati sportski novinar.'"
"The Age“ nije propustio priliku da podseti na Đokovićevu deportaciju iz Australije pre tri godine, optužujući ga za preterivanje u reakcijama.
"Australijan open često 'prodaje priču' da donosi zabavu, da nije samo teniski turnir. Ni na kojem turniru ne možete baš da pronađete vodene tobogane za decu i barove za one odrasle. Džons je mislio da se samo šalio, Đoković je to shvatio ozbiljno. Neki od njegovih navijača, lideri grupa, kao i srpski ambasador su nastavili u istom tonu. Ali ako se desetostruki šampion već oseća nerespektovanim, onda možda može da se zapita zašto mu su mu dati uslovi iz snova. Problem sa vrućinom nije postojao, sve dok Novak nije zaigrao. Svi njegovi mečevi su bili na 'Rod Lejver Areni', dok je njegov sledeći rival Karlos Alkaras prokuvao na suncu tri puta. Pogledajte okolo. Gaza. Ukrajina. Tramp.... Novak protiv Tonija - ozbiljno? Hajde samo da nastavimo. Igrači spremni? Igrajte".
Australijski portal je ironično komentarisao i izjavu Tonija Džonsa, za koju tvrdi da je "otvorila lične rane" Đokoviću.
"Svi oni koji su osetili nepravdu, da li je ona bila stvarna ili ne, ne treba da budu podsećani na to, bar ne javno. Đoković, koji je najzdraviji i najspremniji čovek na planeti je bio deportovan iz Australije pre tri godine zbog toga što je stavio u opasnost svakog Australijanca. Mislim, zaista? Džons je započeo svoju priču 'Novak je precenjen, Novak je to bio, Novak... Izbacite ga', a poslednji deo je bio najviše problematičan, ako uzmemo čitavu istoriju. Bila je to izjava iskusnog prezentera na televiziji, koja je odjeknula na loš način, očigledno posebno za Novakove navijače. Sve to otvorilo je i ličnu ranu koju je najveći šampion ovog slema imao na Australijan openu."
Na kraju, "The Age" je ironično prokomentarisao izvinjenje Tonija Džonsa i situaciju nazvao "međunarodnim incidentom."
"Što se tiče Džonsa, on se izvinio u ponedeljak i rekao da mu je žao ako je bilo koga uvredio, što je za poštovanje. Ipak, možda je to došlo prekasno, jer je Đoković bojkotovao intervju posle meča za Kanal 9. Sve je preraslo u međunarodni incident, što možda može da se desi ako se našalite na pogrešan način."
Partizan će na gostovanju Hetafeu u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija biti bez Nemanje Trifunovića, a pod velikim znakom pitanja je i njegov nastup u revanšu u Beogradu.
Vanja Milinković-Savić ostaje u Napoliju! Juventus je rešio pitanje golmana dovođenjem Giljerma Vikarija iz Totenhema, čime su praktično zatvorena vrata za transfer srpskog reprezentativca.
Džejms Harden dogovorio je novi trogodišnji ugovor sa Klivlend Kavalirsima vredan 97 miliona dolara, pa će i narednih sezona pokušavati da sa franšizom iz Ohaja napadne NBA titulu.
Organizatori US opena značajno su povećali nagradni fond za 2026. godinu, pa će teniseri i teniserke u svim rundama turnira zarađivati više nego ranije.
Tiknizjan je odličnim partijama prošle sezone skrenuo pažnju na sebe i bilo je jasno da će ga Zvezda teško sačuvati. Levi bek će put Grčke za sedam miliona evra (5+2).
Karlos Alkaras potvrdio je da će se vratiti takmičarskom tenisu na US openu, čime će biti završena njegova višemesečna pauza zbog povrede ručnog zgloba.
Džejms Harden dogovorio je novi trogodišnji ugovor sa Klivlend Kavalirsima vredan 97 miliona dolara, pa će i narednih sezona pokušavati da sa franšizom iz Ohaja napadne NBA titulu.
Postoje stadioni koji su veliki zato što su ogromni. Postoje i oni koji postanu veliki zbog utakmica koje su na njima odigrane. "Koliseum" u Hetafeu pripada ovoj drugoj grupi.
Jokić protiv Vembanjame. Srbija protiv Francuske. Beogradska arena protiv jedne od najjačih evropskih reprezentacija. Prijateljski meč na papiru, ali spektakl koji će teško iko želeti da propusti.
Opklada koju su u suvoj besparici napravili u Humskoj, plativši skoro 2.000.000 evra za ugovor Senegalca, jasno pokazuje od koga se najviše očekuje u utakmici za goli život
Zvezda je, uprkos svemu, favorit da prođe, ali realno je da ne znamo šta možemo očekivati. Igrači su razočarali, ali sada je tu Rijera, koji će svojevrsnom šok terapijom probati da trgne crveno-bele pred ovako važan susret.
BMW sprema veliku reorganizaciju ponude. Prema najnovijim informacijama, nekoliko modela moglo bi uskoro nestati iz game, uključujući XM, Seriju 8 i jedan od retkih preostalih porodičnih monovolumena.
Geely je predstavio novu generaciju solid-state baterija koje obećavaju domet veći od 1.000 kilometara i vek trajanja od čak milion kilometara. Pilot primena počinje već naredne godine.
Mini priprema potpuno novu generaciju modela Cooper koja bi mogla da prekine tradiciju dugu skoro 70 godina. Električna verzija bi, po prvi put u istoriji, mogla da dobije pogon na zadnje točkove.
Društvena mreža Bluesky saopštila je da je njihov nedavni jednodnevni prekid rada bio uzrokovan DDoS napadom, koji je preplavio sajt lažnim saobraćajem.
Komentari 71
Pogledaj komentare Pošalji komentar