Ako nastavi prosekom od dva grend slema po sezoni, Alkaras bi u 31. godini izjednačio rekord Novaka Đokovića, koji deli istorijski maksimum sa Australijankom Margaret Kort, najtrofejnijom teniserkom svih vremena.
Sa sedam najvećih trofeja, Alkaras se izjednačio na večitoj listi sa legendama poput Džona Mekinroa i Maca Vilandera, koji danas rade kao komentatori za Eurosport.
Trenutno zauzima deveto mesto na listi osvajača grend slem turnira – ispred njega su Novak Đoković (24), Rafael Nadal (22), Rodžer Federer (20), Pit Sampras (14), Bjorn Borg (11), Andre Agasi (8), Džimi Konors (8) i Ivan Lendl (8).
Narednu priliku za napredak imaće od 24. maja do 7. juna na Rolan Garosu, gde je u prethodne dve sezone osvajao Kup musketara.
Drugi po broju titula među aktivnim igračima
David GRAY / AFP / Profimedia
Aktuelni šampion Australijan opena trenutno je drugi među aktivnim teniserima po ukupnom broju osvojenih titula (25), iza Novaka Đokovića koji ima čak 101.
Iza Alkarasa ostaju Janik Siner i Aleksandar Zverev, sa po 24 trofeja.
Španski tenis ukupno broji 464 titule, a Alkaras se približio Davidu Fereru, koji sa 27 pehara zauzima treće mesto među muškim igračima iz Španije. Ispred su samo Rafael Nadal (92) i Manolo Orantes (34).
"Naučio sam da uživam u svakom trenutku i da cenim život koji imam. Znam da ispisujem istoriju i čast je videti svoje ime u knjigama", rekao je sedmostruki grend slem šampion.
U narednom periodu Alkarasa očekuju turniri iz serije 500 u Roterdamu i Dohi, uz mogućnost promene plana u poslednjem trenutku.
Turnir u Holandiji, gde brani titulu, igra se od 9. do 15. februara, dok već dan kasnije počinje turnir u Dohi, gde bi ponovo mogao da se sastane sa Đokovićem i Sinerom.
Velika bodovna prednost
Sofascore
Zahvaljujući istorijskoj tituli, Alkaras na novoj ATP listi ovog ponedeljka ima čak 3.350 bodova više od Sinera.
Ta prednost garantuje mu dolazak na Masters u Majamiju (18–29. mart) kao svetskog broja jedan.
Alkaras do tada brani 1.000 bodova, dok Siner nema matematičku šansu da ga pretekne, čak i ako osvoji sve turnire.
Italijan je, podsetimo, propustio tri meseca takmičenja nakon Australijan opena 2025. godine zbog suspenzije usled pozitivnog testa na klostebol sa Indijan Velsa 2024.
Eliminacija Partizana u polufinalu Kupa Radivoja Koraća ostavila je mnogo otvorenih pitanja, a jedno od najupadljivijih tiče se partije Sterlinga Brauna.
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Panatinaikos je klub sa najvećim igračkim budžetom u Evroligi za sezonu 2025/26, dok je Crvena zvezda na osmom, a Partizan na devetom mestu, piše "Basket News".
Novak Đoković, 24-struki grend slem šampion, i Janik Siner našli su se u istoj polovini žreba za singl na Australijan openu, koji je objavljen u četvrtak.
Prezime Materaci decenijama je bilo sinonim za italijanski fudbal i slavnu 2006. godinu. Ipak, nova generacija donosi drugačiju sportsku priču, onu koja povezuje Italiju i Srbiju.
Seat i Cupra ušli su u finalnu fazu priprema za serijsku proizvodnju modela Cupra Raval, prvog potpuno električnog vozila koje će silaziti sa traka fabrike u Martorelju.
Komentari 46
Pogledaj komentare Pošalji komentar