"Nisam očekivao da me Novak tako gleda – nadam se da će shvatiti..." VIDEO
Džim Kurijer se osvrnuo na skandal novinara Toma Džonsa koji je ismevao Novaka Đokovića, pa se dotakao i njegovog odbijanja da da intervju posle pobede nad Lehečkom.
Kako je Kurijer istakao u jutarnjem programu australijske televizije, bio je upoznat sa frustracijom Đokovićevog tima.
"Znao sam da postoji frustracija u Novakovom timu zbog onoga što je Toni Džons izrekao. Ja radim s njim s vremena na vreme na Kanalu 9, znam da Toni voli da se šali, ali je u tom momentu prešao neke granice, što ste i sami primetili u emisiji. Sada se izvinio, tako da se nadam da će se stvari vratiti u normalu", započeo je Kurijer, ali onda priznao da ga je situacija na terenu iznenadila.
"Nisam očekivao da me Novak pogleda takvim pogledom 'zašto si ovde'. Mislio je da mi znamo da on ne želi da daje intervju, a ja nisam imao nikakvu insajd informaciju. Nije bilo problema na terenu kada mi je rekao da neće da radi intervju, kao što sam rekao, igrači imaju šansu da rade ove intervjue i da pričaju publici".
Ipak, Kurijer je istakao važnost komunikacije sa širom publikom:
"Jedna stvar koju sam rekao njegovom menadžmentu, koji je hteo da me uveri da nije ništa lično usmereno prema meni. Znao sam ja to, rekao sam im samo – Ne pričate vi samo Kanalu 9. Ja sam tu kao predstavnik Tenis Australije. Ovaj intervju vidi ceo svet, to je način da se komunicira sa svim navijačima širom sveta. Nadam se da će shvatiti da postoji više od toga nego da se potencira na nekom stavu".
Zaključio je da ovaj incident, iako neprijatan za turnir, može dodatno da motiviše Đokovića.
"Jedan od Novakovih kvaliteta je i taj što uvek nađe nešto što ga 'zapali'. Ovo nije super dobra stvar za turnir, ali za Novaka bi mogla da bude pozitivna, jer se na taj način motiviše".
Podsetimo, pobeda Novaka Đokovića nad Jiržijem Lehečkom u osmini finala Australijan opena kao da je ostala u senci neobičnog događaja nakon meča, kada je srpski teniser odbio da održi uobičajeni intervju na terenu s Džimom Kurijerom.
Đoković je izgovorio samo jednu rečenicu pre nego što je napustio teren, što je izazvalo brojne reakcije.
Kako se ispostavilo, razlog za ovakav potez bila je frustracija izazvana uvredama australijskog novinara Tonija Džonsa, koji radi za Kanal 9, zvaničnog brodkastera turnira.
Stručni štab predvođen Dejanom Stankovićem je pozdravio igrače na prozivci pred početak priprema, a njima su se pridružili i rukovodioci Crvene zvezde.
Nekadašnji broj jedan, osmostruki grend slem šampion Džimi Konors u svom podkastu "Advantage Connors" govorio je o najboljem srpskom teniseru Novaku Đokoviću i nedavno završenom Australijan openu.
Mesecima kasnije, kada se rezultati svedu na statistiku, a medalje na sjaj u vitrini, sa SP u Tokiju Angelini Topić ostalo je još nešto što se ne meri centimetrima.
Jedna od najaktuelnijih sportskih ličnosti u 2025. godini, ili makar na njenom samom kraju, svakako je bio Veljko Paunović, novi selektor fudbalske reprezentacije Srbije.
Nemanja Kojić, dete Rada, bivši fudbaler Partizana o čijem golu u derbiju se i dalje priča, ali i trener Brodarca koji pokušava da stvori neke nove šampione, u intervjuu za B92.sport prisetio se svojih početaka i najupečatljivijih momenata u karijeri.
Slučaj potiče iz saobraćajne nesreće iz 2017. godine u kojoj je učestvovao Mitsubishi 3000GT iz 1992. godine, a koja je vozača, Frensisa Amagasua, ostavila paralizovanog od vrata naniže.
Kratak odgovor na pitanje iz naslova glasi: da, HDMI kablovi mogu i te kako da se pokvare tokom vremena. Ako prepoznate simptome na vreme, uštedećete sate bespotrebnog traženja kvara.
Francuske vlasti će pokrenuti istragu povodom širenja seksualno eksplicitnih deepfake sadržaja koje generiše platforma za veštačku inteligenciju Grok na društvenoj mreži X.
Komentari 27
Pogledaj komentare Pošalji komentar