Jason Heidrich/Icon Sportswire / Newscom / Profimedia
Svitolina je nastavila trijumfalnu seriju protiv teniserki iz Rusije. Od početka rata 2022. godine, Svitolina nije izgubila nijedan meč protiv Ruskinja, ostvarivši devet uzastopnih pobeda.
"Ako ne pobedim, skoro umrem na terenu. Jednostavno protiv njih osetim drugačiji motiv, drugačije se osećam, svu svoju energiju uložim u taj meč. Asocijacije koje imam na ono što se dešava u mojoj zemlji, veoma su gorke i bolne za moje srce. Zato i imam taj ekstra motiv. Nijedna Ruskinja me neće lako pobediti", rekla je Svitolina.
Ukrajinke od početka rata odbijaju da se rukuju sa Ruskinjama, što je stav koji Svitolina ne planira da promeni.
"Ne vidim da je to moguće, jer je osećaj užasan. Probuditi se i čuti da je neko od vaših prijatelja poginuo na frontu, zaista mi veoma teško pada".
Posle pobede nad Kudermetovom, Svitolina je na kameri napisala poruku "Duh Ukrajine".
"Kao što sam već pričala, moj borbeni duh je potpuno ukrajinski. Već tri godine traje rat i svi Ukrajinci imaju veoma težak teret na leđima. Svojim pobedama pokušavam da bar malo unesem svetla mom narodu. Kao jedan od vrhunskih ukrajinskih sportista, ja moj tenis i moj glas koristim kao platformu da do maksimuma podignem svest u svetu šta se dešava, kako bi nam pomogli", objasnila je Svitolina.
Novinari su je čak pitali i šta misli o izjavi Donalda Trampa da može da donese mir u Ukrajinu.
"Mislim da je najbolje da njemu ostavimo scenu. Niko sada ne zna odgovor na pitanje da li će on završiti rat za nekoliko dana ili ne", zaključila je ona.
Svitolina, trenutno 27. na svetskoj rang-listi, sprema se za meč osmine finala protiv Medison Kiz, 14. teniserke sveta, koja je slavila u tri od njihovih pet prethodnih duela.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Partizan je prošlost za Tajrika Džonsa, Amerikanac je debitovao za Olimpijakos, odigrao odličnu utakmicu, a nakon toga je sabrao utiske o prethodnih desetak dana. Turbulentnih desetak dana.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Izuzetno atraktivan dizajn nove Toyote C-HR nije jedino što je izdvaja od konkurencije. Tu je i pogon na sva četiri točka, plag-in hibridna opcija, ali i brojna napredna tehnička rešenja.
Decenijama su nemački automobili bili simbol inženjerskog savršenstva i ekonomske moći te zemlje. Prodaja sada opada zbog loših rezultata u Kini, najvećem tržištu. Može li Indija da popuni prazninu?
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar