Konjikušićeva je odigrala jedan od naluđih mečeva u juniorskoj konkurenciji, pošto je pobedila Amerikanku indijskog porekla Maju Ajengar sa 2-1 u setovima (3:6, 7:6, 7:6).
Ajengar je vodila sa 6:5 uz servis u drugom, 5:2 uz meč loptu u trećem i 5:0 u meč taj-brejku, ali je naša predstavnica na kraju napravila čudo i prošla u drugo kolo.
"Iskreno, dešavalo mi se dosta puta da se tako vraćam tako da nije ništa novo ni trenerima ni meni. Nisam imala osećaj da će biti kraj na 5:2 ili u bilo kom momentu. Sada kada razmišljam, to je bilo toliko blizu na njenu meč loptu, ali sam se borila i našla sam način", rekla je Konjikušićeva u svojoj prvoj pres konferenciji u životu.
Kako to obično biva za juniore iz Srbije, šljaka joj je omiljena podloga, ali beton joj se sve više i viđe sviđa.
"Na šljaci sam najviše igrala, ali volim tvrdu podlogu, mnogo je volim. Jeste da nisam imala neke rezultate i nisam igrala mnogo turnira na toj podlozi, ali uvek sam volela tu podlogu, naročito kada sam naučila da klizam pre par godina", kaže uz osmeh Petra.
Sedamnaestogodišnjakinju iz Zrenjanina smo pitali da nam se malo predstavi.
"Imam još dve sestre i brata. Starija sestra se bavila tenisom 11 godina i tako sam počela. Ona je sa pet godina krenula da trenira, ja sam sa tri. Ne znam kako je to izgledalo. Uvek sam ga volela. Brat trenira košarku i dosta je dobar, a starija sestra sada studira na pravnom fakultetu, dok najmlađa sestra ima samo sedam godina. Mi smo iz Zrenjanina, ali sam se preselila pre četiri godine u Beograd zbog Tipsarević akademije i tamo treniram sa Mićom Ratkovićem".
O narednoj protivnici, Brazilki Barios, koja je iznenađujuće prošla u drugo kolo:
"Protiv ove što ju je izbacila sam igrala i pobedila sma je, ali protiv nje nikada nisam igrala. Znam je sa turnira, ali iskreno nisam je mnogo gledala".
Izvor: B92.sport
Ono što nas je kod Petre najviše impresioniralo je, bez premca, njen bekhend.
"Ja iskreno nisam primetila dok nisam došla na akdemiju i dok mi oni nisu rekli da imam dobar bekend".
Koliko joj znače pobede ostalih srpskih predstavnika, pre svega seniora Olge i Novaka?
"Pratim i baš mi je drago, iskreno imam još veću motivaciju zbog toga. Trebalo je juče da odem da gledam Đokovića i Olgu, ali su kasno igrali, a ja rano ležem. Glupo mi je da kažem kada, u osam sati. To sam krenula pre pet, šest godina kada sam ozbiljnije krenula da treniram. To mi je jedno veče palo na pamet, jer se svakako budim rano i u pet ustajem i razmišljam da je bolje da budem naspavana. I tako jedno veče kažem mami i tati laku noć i oni me gledaju kako nisam normalna, ali su navikli. Prvi trening je u osam, nekada se desi i u sedam. Nekad se desi u deset, ali ja uvek dođem ranije, i poranim svakako".
Što se tiče idola, s obzirom da ima sestru koja je trenirala tenis, izbor apsolutno ima smisla.
"Serenu Vilijams sam oduvek volela i uvek je bilo dok smo sestra i ja trenirale Serena i Venus. Onda je ona batalila tenis i zeznula. Ostala je Serena, nije ni to loše. Sabalenku volim od ovih mlađih igračica", podvukla je Petra Konjikušić razgovor sa srpskim medijima u Melburnu.
Bivši NBA centar Enes Kanter Fridom kaže da i dalje želi da se takmiči na najvišem nivou, ali sumnja da će se vratiti u NBA ligu zbog svog političkog stava prema Kini.
Karlos Alkaras našao se u centru pažnje tokom četvrtfinalnog meča turnira u Dohi, nakon žustre rasprave sa sudijom Marijom Čičak koja je obeležila napet prvi set protiv Karena Hačanova.
Bivši NBA centar Enes Kanter Fridom kaže da i dalje želi da se takmiči na najvišem nivou, ali sumnja da će se vratiti u NBA ligu zbog svog političkog stava prema Kini.
Uoči završnog turnira Kup Radivoja Koraća trener OKK Beograd Milan Vidosavljević govorio je za B92.sport o trenutnom stanju ekipe, ambicijama i značaju samog takmičenja.
Odgovarajući pritisak u gumama je presudan za bezbednost automobila, ali i za "zdravlje" samih guma - zimi, pritisak ume da opadne, pa je neophodno da ga češće proveravate nego inače.
Prema najnovijim informacijama, Apple se priprema za lansiranje potpuno novog, pristupačnijeg modela MacBook računara koji bi mogao da se pojavi na tržištu već sledećeg meseca.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar