Danilovićeva je ostvarila najveću pobedu u karijeri savladavši šestu teniserku sveta Džesiku Pegulu sa 2:0 – po setovima 7:6 (3), 6:1.
Ovim trijumfom se Danilovićeva popela na 41. mesto na WTA listi što joj je plasman karijere, stigla najdalje ikada na Australijan openu – osmina finala i izjednačila rekord iz prošle godine, kada je uspela da do pomenute runde stigne na Rolan Garosu.
Otkrila je Srpkinja šta misli šta je prelomilo susret sa Amerikankom, kako je doživela to što je i Novak Đoković slavio njen trijumf i da li razmišlja o narednoj protivnici – Pauli Badosi.
Tok konferencije pratili smo zajedno u LIVE blogu.
Završeno
14:48
O narednoj protivnici Badosi
"Naravno, u bilo kojoj rundi grend slema igrate protiv najboljih igrača, ona je jedna od tih i igra sjajan tenis. Samo ću da uživam u ovom večeras pa ćemu sutra videti za dalje".
14:48
"Posle Novaka na Rod Lejveru – hm, nije loše!"
"Kada sam videla raspored, hmmm posle Novaka sam na Rod Lejveru – nije loše! Bilo je lepo videti taj video posle".
"Morala sam da budem na ovom nivou kao danas da imam šansu da je pobedim. Prvi set je bio neizvestan, čak i drugi na 1-0 sam osvojila gem koji je jako bitan. Mislim da sam ostala smirena, da sam verovala u svoje udarce i to je to", objasnila je i dodala:
"Ona igra brzo, ali je teren bio sigurno sporiji nego na terenima napolju. Nisam navikla da igram u arenama, za mene je bilo dosta sporije nego što sam navikla".
14:46
Uvodna reč
"Šta da kažem? Igra sam na jako visokom nivou. Znala sam sa kim igram i da moram da imam AAA++++ igru samo da bih se takmičila sa njom. Sve o čemu sam pričala sa svojim trenerima sam uradila. Tokom celog meča sam bila stabilna i verovala sam u sebe i srećna sam što sam prošla dalje", započela je obraćanje Olga.
Organizatori Vimbldona saopštili su da će ovogodišnji nagradni fond iznositi rekordnih 64,2 miliona funti, što predstavlja povećanje od čak 20 odsto u odnosu na prošlu godinu.
Doskorašnji trener Javora Radovan Ćurčić preuzeće Mladost iz Lučana i u ponedeljak će zvanično biti predstavljen kao novi šef stručnog štaba tog superligaša.
Aleksander Ospelt iz Lihtenštajna izabran je za novog predsednika Međunarodne skijaške i snoubord federacije (FIS) na 57. Kongresu organizacije održanom u Beogradu.
Patrik Mahoms i Kanzas Siti Čifsi ponovo su ispisali istoriju NFL lige, pošto je jedan od najboljih kvoterbekova današnjice potpisao novi ugovor koji će mu doneti više od pola milijarde dolara.
Kada jednog dana završi karijeru, Lebron Džejms će ostaviti nasleđe bez presedana – ne samo kao košarkaš, već i kao globalni sportski i društveni fenomen.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Najbolja srpska teniserka Olga Danilović uspešno je započela nastup na Australijan openu i izborila plasman u drugo kolo, a posle meča govorila je ne samo o tenisu, već i o temama koje se tiču njene porodice i sportske tradicije u kojoj je odrasla.
Organizatori Vimbldona saopštili su da će ovogodišnji nagradni fond iznositi rekordnih 64,2 miliona funti, što predstavlja povećanje od čak 20 odsto u odnosu na prošlu godinu.
Doskorašnji trener Javora Radovan Ćurčić preuzeće Mladost iz Lučana i u ponedeljak će zvanično biti predstavljen kao novi šef stručnog štaba tog superligaša.
Aleksander Ospelt iz Lihtenštajna izabran je za novog predsednika Međunarodne skijaške i snoubord federacije (FIS) na 57. Kongresu organizacije održanom u Beogradu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Saga još nije završena - pojedine zemlje EU smatraju da su olakšice za SUS vozila nedovoljne, dok neke druge žele da institucije nametnu još rigoroznije mere.
Insajderi "šuškaju" da Samsung planira veliko osveženje za januar, kada bi pored modela Galaxy S27, Galaxy S27+ i Galaxy S27 Ultra trebalo da predstavi i potpuno novi Galaxy S27 Pro.
Anthropic je predstavio novi AI model Claude Fable 5, prvu verziju svog najmoćnijeg AI modela Mythos koja je dostupna široj javnosti, ali uz rigorozne bezbednosne restrikcije.
Instagram je konačno uveo jednu od najtraženijih funkcija - korisnici sada mogu ručno da menjaju raspored objava na svom profilu zahvaljujući novoj opciji pod nazivom "Grid Reordering".
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar