Od Lajovića je bolji bio Miomir Kecmanović posle tri i po sata velike borbe i pet setova -- 7:5, 3:6, 6:3, 3:6, 6:3.
"Težak meč, obojica smo igrali dobro s obzirom na to da nisu bili laki uslovi – malo vetra, senka... Propustio sam brejk lopte u trećem setu, to je bilo presudno posle i energetski. Mislim da sam imao 0-7 brejk lopte u tom setu... Uđe ti to u glavu. Izborio sam peti set, koji je Miša bolje odigrao, čvrsto je servirao, ulazio mu je prvi servis. Očekivao sam ovakav meč, znamo se, znali smo da će biti gore-dole. Šteta što smo odmah išli jedan na drugog, ali bila je dobra borba", rekao je Lajović.
Situacija na terenu, ali i na tribinama, bila je zanimljiva. Jednom je neko poviknuo "napred obojica", a igrači nisu puno slavili poene.
"Ne možeš, jednostavno. Takva je atmosfera, što je opet nekako bezveze, jer ipak igramo slem, pet setova... Čudno je kada igraš protiv nekog svog, nije idealno, ali ne možemo da biramo", objasnio je iskusni srpski igrač.
Ocenio je Lajović i razloge poraza.
"U nekoliko poena na drugi servis sam riternirao dosta plitko. Kada ne iskoristiš prve brejk lopte, onda na sledećoj želiš da uradiš nešto, malo se stegneš, tako se zaređa. Trebalo je da budem agresivniji na brejk loptama u prvom ili drugom udarcu, ali sada nisam uspevao to da uradi", kaže Lajović i objašnjava da slab start sezone nije strašan za njega:
"Iskreno, ne demotiviše me ovaj start sezone. Menjao sam reket u pripremnom periodu, testirao sam reket i u Adelejdu, ali sam se u Melburnu ipak vratio na stari. Moj reket je staromodan, probao sam da promenim balans u glavi reketa, da jače serviram, ali... Nisam zabrinut, meč je bio dosta kvalitetan. Otvoriće se šansa negde, moram samo da budem spreman da je iskoristim. Tek je počela sezona".
Lajoviću sada sledi odlazak u Kopenhagen na Dejvis kup protiv Danske, a onda ide u Južnu Ameriku, pa slede Indijan Vels i Majami, za koje će možda morati da igra i kvalifikacije.
Đoan Penjaroja i Oded Kataš, treneri Partizana odnosno Makabija, dali su prve utiske posle utakmice u Beogradu, a isto su uradili i Loni Voker i Roman Sorkin.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Laboratorija "Hubei East Lake" u centralnoj Kini objavila je revolucionarno dostignuće u tehnologiji za voz velike brzine. Ovaj voz je na testu postigao 800 kilometara na sat za samo 5,3 sekunde.
Jetour, jedan od najbrže rastućih globalnih automobilskih brendova iz Kine, je zvanično ušao na tržište Srbije pod okriljem ATMO Group, međunarodne distributerske kompanije koja posluje u devet zemalja.
Porsche AG namerava da zatvori svoju mrežu punjenja za električna vozila u Kini, jer nemački brend nastavlja da gubi udeo na najvećem svetskom automobilskom tržištu.
Kina je prvi put zvanično prikazala u letu svoj dron CH-7, futurističku letelicu koja bi mogla da postane jedno od najvažnijih oružja za izviđanje i nadzor u budućim sukobima.
Pornhub je upozorio korisnike da bi mogli biti direktno kontaktirani od strane sajber kriminalaca nakon nedavnog bezbednosnog incidenta koji je pogodio Pornhub Premium naloge.
Američka tehnološka kompanija Google pokrenula je eksperimentalnog AI asistenta za produktivnost zasnovanog na mejlu, nazvanog CC, koji treba da korisnicima uštedi vreme i istovremeno podstakne češće korišćenje Google servisa.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar