Đoković je drugu godinu zaredom u prvom kolu Australijan opena igrao protiv jednog tinejdžera koji ga je propisno namučio -- 2024. to je bio Dino Prižmić, a sada Nišeš Basavaredi.
"Imao sam i prema Prižmiću puno reči hvala, to veče kako je igrao, mislio sam da će brzo da se probije. Još se to nije desilo, ali mislim da može. Mnogo faktora i elemenata koji moraju da se poklope. Ne može to tek tako, odigrao si par turnira ili par dobrih mečeva, pa da se odmah ukaže blistava budućnost", krenuo je priču Đoković, pa nastavio:
"On je jako mlad, sve pohvale kako je odigrao na velikoj sceni, protiv mene na centralnom terenu prvi put. Imaju i jedan i drugi imaju sve predispozicije. Mnogi su imali predispozicije, ali nisu završili tamo gde su mogli. Mnoge stvari moraju da se poklope da bi uspeo i da ostvariš impresivan nivo tenisa".
Ova priča navela je novinare da Novaka upitaju šta je to prelomilo kod njega.
"Bilo je drugačije vreme. Danas, uzimajući u obzir količinu turnira i sistem bodovanja, teže je probiti se među 100. Nemaš toliko poena kao nekad za osvojen Čelendžer. Veća je razlika između Top 100 i onih koji nisu u Top 100, ali u poslednje dve godine ima Čelendžer turnira. To je više prilika za bodove i bolji renking".
Napravio je poređenje najveći svih vremena sa onime što Hamad Međedović trenutno radi, pošto je odlučio da umesto dođe na kvalifikacije za Australijan open ostane da igra čelendžere u Evropi.
"To je ono što Hamad radi, čestitam na osvojenoj tituli u Portugalu i pametno je što ovde nije došao i što je počeo da radi sa novim trenerom. Znam da su uradili sjajan posao na pripremama. Mudro su napravili raspored turnira. Većina konkurenata njegovih su igrali ovde u kvalifikacijama, a on je ostao u Evropi gde je prilika da se odigra što veći broj čelendžera i osvoji što veći broj poena. Oni će mu služiti sigurno za direktan ulaz na grend slemove, možda i neke veće turnire kao što su mastersi", objasnio je Novak.
Novak je istakao važnost toga da oko mladog igrača bude kvaliteta tim na svim nivoima.
"Treba imati mudre ljude, koji su znalci, koji ne samo da te navode igrački, prosto kroz te začarane vode tenisa. Treba biti pametan i znati kako da se obuzdaš kada si mlad. Hoćeš sada i odmah, to svi znamo koja god je profesija, to svi znamo. To je normalno. To je deo biologije. Postaviti neke ljude koji imaju znanje, kao npr Alkaras i Ferero", kaže Novak i nastavlja:
"Pametno od njegovih roditelja, a lepo i od Ferera koji ga je pratio od malena i koji je prepoznao momenat. Trebaš tu i da imaš malo sreće da nađeš prave ljude i da napraviš prave stvari, dobre korake i odluke. Mnogi su imali talenat i predispozicije, splet okolnosti i loše odluka odvede priču u drugom pravcu. Ima tenisera koji su mogli mnogo više, ali nisu".
Novak je izlaganje podvukao poređenjem sa svojom generacijom.
"Ne može se sagledaviti samo jedna supstanca, mora više stvari da se poklope da bi probio u pravom trenutku. Postoje igrači, eto, sebe bih stavio neskromno u tu grupu, koji su uvek na vrhu svoje generacije u juniorskoj konkurenciji, za koje znaš da će se probiti jer imaju veći kvalitet od drugih. Recimo, Nadal, Gaske, Monfis, ja, pa Čilić, Del Potro, Mari itd. Jednostavno se zna. Prosto se vidi da je to to. Za neke druge treba više stvari da se poklopi", zaključio je 37-godišnji Beograđanin.
Američki košarkaš Armoni Bruks nalazi se na korak od iznenađujućeg transfera u ASVEL uprkos velikom interesovanju brojnih evroligaških klubova među kojima je i Partizan.
Težak poraz Fenerbahčea od Olimpijakosa u polufinalu Fajnal-fora u Atini (79:61) ostavio je dubok trag na ekipu iz Istanbula, ali i izazvao reakciju trenera Šarunasa Jasikevičusa, koji nije krio nezadovoljstvo ni igrom svog tima ni celokupnom organizacijom.
Legendarni američki teniser Džon Mekinro smatra da bi izostanak Karlosa Alkarasa sa Rolan Garosa mogao značajno da promeni odnos snaga u borbi za trofej u Parizu i otvori prostor drugim kandidatima za titulu.
Najbolja teniserka sveta Arina Sabalenka podržala je inicijativu igrača na Rolan Garosu kojom žele da skrenu pažnju na raspodelu prihoda na Grend slem turnirima.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Korisnici aplikacije Microsoft PowerPoint od sada mogu da koriste moć veštačke inteligencije direktno unutar svojih prezentacija, jer je OpenAI pokrenuo integraciju ChatGPT-ja i ove aplikacije.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar