Švjontek je testirana van takmičenja u avgustu i njeni rezultati bili su pozitivni na lek za srce trimetazidin. Slučaj je dospeo u javnost tri meseca kasnije, nakon čega je poljska 23-godišnja teniserka bila suspendovana na mesec dana.
Ona je propustila tri turnira u Aziji, uz obrazloženje da ne igra iz ličnih razloga.
Po objavljivanju pozitivnog testa, Međunarodna jedinica za integritet tenisa (ITIA) smatrala je da Švjontek nije namerno unela zabranjenu supstancu, kao i u ranijem slučaju prvog tenisera sveta Italijana Janika Sinera.
Siner je u martu u dva navrata bo pozitivan na steroid klostebol, ali ga je ITIA oslobodila krivice, a WADA je na to uložila žalbu.
Švjontek je rekla da ne očekuje da će WADA uložiti žalbu u njenom slučaju.
"Obezbedila sam sve moguće dokaze i ne može se učiniti više. Prilično brzo sam uspela da ustanovim izvor kontaminacije i zbog toga je slučaj brzo zatvoren", rekla je Švjontek, koja će u Sidneju učestvovati na Junajted kupu.
"Tako da ne očekujem žalbu, ali nemam uticaj na ono što se dešava. Mogu da kažem, na osnovu procedura koje sam pratila i načina na koji su me tretirali od početka, da je sve bilo ispravno", dodala je ona.
Švjontek je rekla da je incident bio "psihički težak", ali da je reakcija javnosti bila generalno pozitivna, što joj je umanjilo strahove.
"Mislim da većina ljudi ima razumevanja", navela je petostruka grend slem šampionka.
PSŽ je pobedom nad Aston Vilom osvojio Superkup Evrope (2:1). Osvajač Lige šampiona je tako bio bolji od prvaka Lige Evrope. Poslednji put je šampion Lige Evrope slavio u ovom takmičenju 2018. godine.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Nova studija pokazuje da električni automobili tokom celog životnog veka emituju 40 do 60 odsto manje štetnih gasova od benzinskih vozila, čak i u oblastima gde se struja proizvodi iz fosilnih goriva.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar