Nova vest
Logo
Tenis 0

22.12.2024.

23:35

Evo ko odlučuje o sudbini Janika Sinera

Italijanski teniser Janik Siner moraće i pred Sudom za sportsku arbitražu (CAS) da se brani od optužbi za doping.

Autor:B92.sport

B92.sport
Evo ko odlučuje o sudbini Janika Sinera
EPA-EFE/Jorge Zapata

Siner je u martu bio pozitivan na klostebol, ali je u avgustu dobio oslobađajujuću presudu od strane Međunarodne agencije za teniski integritet (ITIA).

U međuvremenu, Svetska antidoping agencija (WADA) tražila je od CAS-a da ispita ovaj slučaj još jednom.

Poznata su i imena sudija koja će odlučivati o Sinerovoj sudbini.

Prvi je Izraelac Ken Lalo, koga je odabrala WADA, a drugi je Amerikanac Džefri Benc.

Lalo je jedan od najstručnijih pravnika u sferi borbe protiv dopinga i smatra se "teškim", piše "Gazeta delo Sport", dok je drugi bio nekadašnji sportista, bavio se umetničkim klizanjem.

Trećeg sudiju odrediće CAS, koji će naposletku i odlučiti da li će osloboditi Sinera optužbi ili mu dodeliti kaznu, jednu do dve godine suspenzije.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

12 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu