Nova vest
Tenis 5

20.11.2024.

11:35

Nestvaran niz Nadala u Dejvis kupu – poslednji poraz od Novaka, ali ne Đokovića

Španski teniser Rafael Nadal ima impresivan učinak u Dejvis kupu, koji je sa nacionalnim timom osvajao u pet navrata.

Autor:Milan Tomić

Milan Tomić
Nestvaran niz Nadala u Dejvis kupu – poslednji poraz od Novaka, ali ne Đokovića
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

"Bik sa Majorke" je upravo na ovom takmičenju, u Malagi, odigrao poslednji meč u karijeri.

Pobedio ga je Botik van de Zandshulp u prvom singlu četvrtfinalnog okršaja Španije i Holandije, da bi "lale" nešto kasnije prošle dalje ukupnim trijumfom od 2-1.

Podatak za poštovanje kaže da je Nadal u periodu od 2006. do 2019. godine imao 32 pobede zaredom u Dejvis kupu, računajući singl i dubl, što je najduži niz nepobedivosti u istoriji turnira.

Pre ovog neuspeha protiv Van de Zandshulpa, Nadal je poslednji poraz doživeo u dublu sa Felisijanom Lopesom 2005. u susretu sa Italijom.

Poslednji neuspeh u singlu, ujedno i jedini do ovog u utorak uveče, imao je u debitantskom nastupu, u februaru 2004. u Brnu, gde ga je pobedio Jirži Novak.

Podeli:

Komentari 5

Podeli:

Lige petice

Važan potpis "apotekara"

Fudbaler Bajer Leverkuzena i reprezentativac Burkine Faso Edmon Tapsoba produžio je ugovor do 30. juna 2031. godine, saopštio je nemački klub.

Tanjug

23:58

3 h

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Apple ponovo izgubio

Sud je odbio zahtev tehnološkog giganta – eksterni načini plaćanja ostaju na snazi do konačne odluke Vrhovnog suda.

B92.net

19:15

7 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu