Nova vest
Logo
Tenis 10

24.3.2024.

13:18

Alkaras: Pobedio sam 6:2, 6:1, ali kao da sam igrao tri seta

Španski teniser Karlos Alkaras rutinski se plasirao u treće kolo Mastersa u Majamiju.

Autor:B92.sport

B92.sport
Alkaras: Pobedio sam 6:2, 6:1, ali kao da sam igrao tri seta
Profimedia

Španac, koji je prvi nosilac u Majamiju, za 81 minut pobedio je sunarodnika Roberta Karbaljesa Baenu 6:2, 6:1 za 81 minut igre.

"Bilo je teško sa vlagom, terenom, loptama, sa svime. Bilo je teško prilagoditi svoju igru ovim uslovima, ali mislim da sam prošao prilično dobro. Veoma sam zadovoljan svojim učinkom. Fizički mi je bilo jako teško. Dobio sam 6:2, 6:1, ali kao da je odigrao tri seta, veoma dug meč. Veoma sam zadovoljan nivoom i intenzitetom kojim sam udario loptu", rekao je Alkaras posle meča.

Protivnik u šesnaestini finala biće mu Francuz Gael Monfis, koji je savladao Džordana Tompsona iz Australije sa 2:1 u setovima.

"Gael igra sjajan tenis. Ove godine je pobedio velika imena. Znam da će biti veoma teško, da će biti izazov“, rekao je Alkras.

Podeli:

Komentari 10

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu