Na početku konferencije za medije sumirao je utiske sa meča.
"Prvi set je bio jako dobar, igrao sam dobar tenis i jako sam zadovoljan. U drugom je on počeo bolje da igra, poeni su brzo prolazili i izgubio sam fokus i nervirao sam se iako sam jako dobro servirao. Propustio sam nažalost i brejk prednosti i uz veliku borbu sam dobio taj-brejk", rekao je Đere.
"Par puta smo zajedno trenirali, ali nikada nismo igrali. Malo sam ga ponekad gledao, ali moraću bolju analizu da napravim za taj meč. Mislim da ako igram kao danas u prvom setu mogu mnoge da dobijem, sve je stvar igre. Ovi mečevi će mi značiti za samopouzdanje i nadam se da ću moći bez padova kakav sam imao danas na 6:5 i u par navrata tokom ove godine".
Ovo će mu biti prvo četvrtfinale na ATP turu u godini.
"Ovo je pozitivno ispalo jer sam uspeo da se izvučem, ali 10 puta ove godine nisam i verujem da će mi ovo značiti za dalje. Morao sam da probijem led, izgubio sam i nekoliko taj-brejkova u nizu. Ovo će mi tek biti četvrto ATP četvrtfinale, teško je psihički i krenete da sumnjate u sebe kad prođe 13 meseci...".
Imao je i navijače na tribinama u ovom meču.
"Publika je bila sjajna i nemam šta da dodam. I sa ovim što sam sad uradio i ovo mi je možda i najdraža i najuspešnija nedelja ove godine. Nisam još zadovoljan, ali na sve gledam pozitivno dosad. Kockice se poklapaju, prvo četvrtfinale posle mnogo godina i to u Beogradu, kod kuće sam – kao da sam ja napisao".
Kakav je teren i uslovi?
"Mislim da mi teren i uslovi odgovaraju i što se tiče brzine… Bilo mi je nezgodno u početku, mislio sam da loptica odskače niže, ali na centralnom terenu su viši. Sve odgovara mom tenisu", podvukao je srpski teniser.
Košarkaši Denver Nagetsa ostvarili su novu veliku pobedu bez povređenog Nikole Jokića, pošto su na gostujućem parketu savladali Boston Seltikse rezultatom 114:110.
Železničar je angažvao novo pojačanje, u klub iz Pančeva stigao je doskorašnji napadač Partizana Dušan Jovanović, koji je potpisao ugovor do leta 2028.
Kapiten Totenhema Kristijan Romero dobio je dodatnu suspenziju od jedne utakmice i novčanu kaznu od 50.000 funti zbog ponašanja tokom poraza svog tima od Liverpula prošlog meseca.
Fudbaler Arsenala i engleski reprezentativac Bukajo Saka dogovorio je produženje ugovora sa londonskim klubom do juna 2031. godine, preneo je Skaj sports.
Nekoliko nedelja nakon što je najavio da će na kraju sezone 2026 završiti karijeru, Stan Vavrinka dobio je specijalnu pozivnicu za učešće u glavnom žrebu Australijan opena.
Karlos Alkaras, trenutno prvi teniser sveta, ulazi u 2026. godinu duelom koji već sada privlači ogromnu pažnju i upravo je o tome govorio za medije u Južnoj Koreji.
Najbolja teniserka sveta Arina Sabalenka plasirala se u polufinale WTA turnira u Brizbejnu, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Amerikanku Medison Kiz rezultatom 6:3, 6:3 za sat i 30 minuta igre.
Železničar je angažvao novo pojačanje, u klub iz Pančeva stigao je doskorašnji napadač Partizana Dušan Jovanović, koji je potpisao ugovor do leta 2028.
Kapiten Totenhema Kristijan Romero dobio je dodatnu suspenziju od jedne utakmice i novčanu kaznu od 50.000 funti zbog ponašanja tokom poraza svog tima od Liverpula prošlog meseca.
U poslednjoj deceniji je kroz rukometnu reprezentaciju Srbije prodefilovao izrazito veliki broj igrača, ali ne i na golu, gde je uvek na usluzi naciji stajao Vladimir Cupara.
Posle dve godine, Alvaro Granados se vraća u Beograd. U grad koji zauzima posebno mesto u njegovoj karijeri – jer je baš u prestonici Srbije imao prvi inostrani klupski angažman.
Saobraćajna policija otkrila je 48.902 prekršaja tokom akcije pojačane kontrole saobraćaja od 24. decembra prošle godine do 8. januara ove godine, tokom koje su kontrolisali 133.786 vozila.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar