Lajović se plasirao u osminu finala pošto je posle 84 minuta igre pobedio 45. igrača sveta, Argentinca Marijana Navonea, 6:0, 7:6 (3).
Tako je zabeležio prvu od jula meseca na ATP turnirima, a Lajović je pričao o značaju teniskog turnira u Beogradu.
"Imamo Kicbil, imamo Umag, koji je možda jedna od mlađih turnira, to su turniri iz serije 250 . Naravno, Beograd je veliki grad, metropola i ne može da se poredi sa malim gradovima, da kažem, u skijaškom mestu ili tako nešto. Ima jako puno događaja ovde koji su, da kažem, veliki, ali i sa druge strane, u zadnjih par godina tenis postoje nekako sve popularniji i popularniji kao sport i svi žele da dođu i da gledaju tenis, što mislim da dodatno doprinosi i popularizaciji sporta u Srbiji, pogotovo u tenisa", rekao je Lajović.
"Ja se nadam da će ovi turnir ostati kod nas, da kažem, dokle god je to moguće. Mislim da zaslužuje Srbija da ima turnir iz serije 250, ako ne i više, pogotovo sa količinom igrača koji smo upravo izdali u zadnjih 10-15 godina. Mislim da za ovakvu malu naciju je od velikog značaja, pogotovo i mlađim igračima. Naravno, trebalo bi ubaciti i čelendžere u Srbiji i ostale turnire, ali opet to, ja mislim da je neki cilj u narednih nekoliko godina da se naprave neki čelendžeri. I sa druge strane, pohvalio bih opet Đoleta koji stvarno radi fantastičan posao. Nekako vidim da gleda i iz perspektive igrača i iz perspektive fanova i organizacije da stvarno se uledaju na njegovvu, jer nije ono samo da se organizuje turnir 250, ima naravno i dok traje turnir jako puno stvari koje se dešava iza kulisa i nije lako, ali sa druge strane mislim da radi odličan posao. Neni je uvek, naravno, drago da igram u Srbiji, pogotovo kod kući u Beogradu", rekao je Lajović.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Fudbaleri Vojvodine nalaze se u punom radnom ritmu na početku priprema u Antaliji (10. do 24. januara), za nastavak sezone u Superligi, kao i Kupu Srbije.
Disciplinska komisija FIFA novčano je kaznila Fudbalski savez Crne Gore sa 46.500 švajcarskih franaka zbog incidenata navijača na meču protiv Hrvatske u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Fudbaleri Vojvodine nalaze se u punom radnom ritmu na početku priprema u Antaliji (10. do 24. januara), za nastavak sezone u Superligi, kao i Kupu Srbije.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Apple već godinama omogućava iPhone korisnicima da promene podrazumevane aplikacije za pojedine sistemske radnje, ali sad je lista ovih aplikacija još šira.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar