Senzacija u Šangaju: "Leteći Džordan" počistio Alkarasa! Kraj trke za #1
Češki teniser Tomas Mahač napravio je čudo i izbacio Španca Karlosa Alkarasa u četvrtfinalu Matersa u Šangaju, pošto je slavio sa 2-0, po setovima 7:6 (5), 7:5.
Od samog starta susreta videlo se da se Tomas i te kako naoružan i spreman da pomrsi konce najboljem.
Iako je u meč ušao nervozno, promašivši tri uzastopna forhenda, vrlo lako je pronašao ritam i nivo koji je održavao maltene do kraja meča.
Pokušavao je Alkaras u više navrata da poremeti Čeha, "seckao" je ritam, terao ga na bekhend i dominantno uzimao gemove na svoj servis.
Brejka u prvom setu nije bilo sve do taj-brejka, kada smo videli niz, ali je Mahač u ključnim momentima ostao pribran, mada ne na zemlji – bukvalno.
Atraktivan tenis je imala prilike da gleda publika, Tomas je u više navarata imitirao svog idola Džordana i "iz vazduha" slao loptice koje su "čistile" linije, te osvojio prvi set.
Nastavio je da ispucava "projektile" koji su nekad ulazili, nekad ne, ali je rezultat na semaforu 4:4 ukazivao na ponovni start.
A taj novi početak očigledno je više prijao Tomasu, koji je zadržao energiju i neverovatan ritam – na 5:5 je osvojio ključni brejk i svojim servisima priveo meč kraju.
Ovo je najveća pobeda u njegovoj karijeri, a i najbolji rezultat.
U polufinalu će snage odmeriti sa Italijanom Janikom Sinerom (definitivno ostaje broj 1 do kraja godine), koji je ranije danas pobedio Danila Medvedeva.
Tok četvrtfinalnog meča pratili smo zajedno uz LIVE blog.
Završeno
15:37
To je to od nas za danas!
Zajedno smo ispratili četvrtfinalni dan u Šangaju.
Senzacijom zatvaramo današnji program, hvala Vam na pažnji.
"Igrao sam neverovatno, ali znam da ću morati da igram tako jer igram protiv najboljeg. Pobedio sam Pola sa odličnom jugrom, znao sam da mora još bolje inače ništa neću uraditi. Znao sam da imam šansu, ali nikad ne znate sa tim igračima, kad imate set i 5:4 i servirate, još uvek ste daleko. Igrali smo na Djevis kupu, ali tad sam odigrao samo jedan set. Radujem se duelu sa Sinerom, igram protiv najboljih i radujem se tome", rekao je Mahač posle pobede.
14:36
6:7, 5:7 – SENZACIJA!
Tomas Mahač je eliminisao Karlosa Alkarasa u dva seta i tako ostvario najveću pobedu i rezultat u karijeri!
Španski teniser Karlos Alkaras odao je priznanje Novaku Đokoviću, istakavši da srpski as ima najbolje kretanje na terenu i klizanje iz niskog stava među najboljim igračima sveta.
Crvena zvezda i Dinamo Zagreb mogli bi prvi put u istoriji da se sastanu u Ligi šampiona. Projekcija mogućih grupa donela je zanimljiv scenario za evropsku elitu.
Ognjen Ugrešić mogao bi ovog leta da napusti Partizan i karijeru nastavi u Italiji, a najnoviji klub koji je pokazao interesovanje za mladog vezistu jeste Sasuolo. Ipak, pregovori nisu jednostavni, jer crno-beli nisu zadovoljni ponuđenim modelom isplate.
Robert Levandovski postigao je prva dva gola u MLS-u i predvodio Čikago Fajer do pobede nad Šarlotom rezultatom 2:1 u svom prvom domaćem nastupu za novi klub.
Crvena zvezda neće menjati planove pred duel sa Hapoel Ber Ševom. Meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Sombathelju za sada ostaje zakazan za utorak od 19.30.
Kristijan Eriksen napravio je još jedan korak u procesu oporavka pošto se prvi put nakon zdravstvenih problema koje je doživeo u junu pojavio uz teren svog kluba Volfsburga.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Španski teniser Karlos Alkaras odao je priznanje Novaku Đokoviću, istakavši da srpski as ima najbolje kretanje na terenu i klizanje iz niskog stava među najboljim igračima sveta.
Patrik Muratoglu upozorio je na problem sa rasporedom teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine, koji počinje samo tri dana nakon finala Vimbldona.
Ognjen Ugrešić mogao bi ovog leta da napusti Partizan i karijeru nastavi u Italiji, a najnoviji klub koji je pokazao interesovanje za mladog vezistu jeste Sasuolo. Ipak, pregovori nisu jednostavni, jer crno-beli nisu zadovoljni ponuđenim modelom isplate.
Robert Levandovski postigao je prva dva gola u MLS-u i predvodio Čikago Fajer do pobede nad Šarlotom rezultatom 2:1 u svom prvom domaćem nastupu za novi klub.
Toyota je zadržala titulu najvećeg proizvođača automobila na svetu. U prvih šest meseci 2026. prodala je čak 1,26 miliona vozila više od Volkswagen grupe, uprkos blagom padu prodaje.
BYD nastavlja ofanzivu u Evropi. Novi Ti 7 stiže najpre na britansko tržište sa cenom znatno nižom od Land Rover Defendera, bogatom opremom i plug-in hibridnim pogonom od 408 KS.
Mercedes priznaje da je preterao sa izbacivanjem fizičkih dugmadi iz automobila. Budući modeli zadržaće velike ekrane, ali će vratiti klasične komande za najvažnije funkcije.
Renault je u prvoj polovini 2026. povećao prihode i ostvario profit uprkos sve jačoj konkurenciji kineskih proizvođača električnih automobila. Ključ uspeha bili su novi EV modeli i smanjenje troškova.
Ranije ovog meseca, OpenAI agent pobegao je iz svog zaključanog okruženja za testiranje i upao u Hugging Face, što je izazvalo oštre reakcije širom tehnološke industrije.
Komentari 43
Pogledaj komentare Pošalji komentar