Nova vest
Tenis 1

2.9.2024.

1:52

Zverev krenuo sporo, pa razbio Amerikanca

Nemački teniser Saša Zverev obezbedio je četvrto četvrtfinale US opena, pobedom nad Brendonom Nakašimom.

Autor:Milan Tomić

Milan Tomić
Zverev krenuo sporo, pa razbio Amerikanca
Tanjug/AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez

Finalista iz 2020. je slavio posle preokreta – 3:6, 6:1, 6:2, 6:2, nakon tačno 160 minuta igre.

Zverev je tako i u trećem međusobnom duelu slavio protiv Nakašime, a naredni rival biće mu još jedan Amerikanac, Tejlor Fric, koji je izbacio Kaspera Ruda.

Nije dobro Saša započeo susret protiv 50. tenisera planete, koji je u osmom gemu napravio ključni brejk, pre nego što je i sam u sledećem spasao četiri brejk lopte.

Maltene od tog trenutka na terenu se pitao samo jedan čovek – momak iz Hamburga, uskoro drugi igrač sveta.

U svakom od naredna tri seta je imao dva brejka prednosti, tako da ni konačni pobednik nije bio dovođen u pitanje.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

1 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

2 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu