Tenis 10

15.3.2024.

2:19

Pčele razbesnele Alkarasa – Španac "pomeo" Zvereva VIDEO

Karlos Alkaras ubedljivo je savladao Aleksandera Zvereva 6:3, 6:1 i plasirao se u polufinale Mastersa u Indijan Velsu.

Izvor: B92.Sport

Aleksandar Kovačević
Profimedia

Mala Mo

Na tribinama je bila i legendarna Monika Seleš

Meč je počeo neizvesno, obojica tenisera su osvojila po gem, a onda se dogodilo nešto još nezabeleženo na teniskim i sportskim terenima.

Ogroman roj pčela je izvršio bukvalno invaziju na Stadion 1, pretvorio "pauk" kameru koja pokriva teren u svoju "košnicu", te naterala tenisere da se povuku.

Glavni sudija Muhamed Lajani je prekinuo meč, a prekid je trajao skoro dva sata.

Tek nakon što je lokalni "ubica pčela" Lens Dejvis usisivačem pokupio pčele i rasterao ih sa stadiona, teniseri su se vratili te posle dosta oklevanja zbog ponekih zaostalih pčela opet zaigrali.

A u nastavku meča usledila je apsolutna dominacija Alkarasa koji je demonstrirao moć.

Španac je odigrao najbolji meč ove sezone i zvanično za manje od sat i po aktivne igre savladao Zvereva.

Prvi set je prelomio brejkom u najdužem gemu, za 3:1, nakon očajne igre indisponiranog Nemca.

Alkaras je rutinski priveo set kraju, a onda već na otvaranju drugog opet oduzeo set rivalu.

Grešila su obojica u najdužem gemu na meču, ali je Zverev bio mnogo neprecizniji te sa čak pet neiznuđenih grešaka pogurao rivala do brejka.

Nakon što ga je potvrdio, Alkaras sa nekoliko sjajnih poteza diže publiku na noge, a onda pravi još jedan brejk i definitivno "prelama" meč.

Alkaras se revanširao Zverevu za poraz na Australijan openu prošlog januara, te smanjio u međusobnim duelima na 4-5.

Španca u polufinalu očekuje ove godine neporaženi Italijan Janik Siner.

Alkaras hita ka pobedi

Španac potvrđuje i ovaj brejk pa stiže do 4:0 u drugom setu.

02:02

Novi brejk Španca

Meč je praktično rešen, Alkaras stiže do duplog brejka u II setu – 3:6, 0:3

01:56

Ovacije za Španca

Fantastična igra Alkarasa koji iz poena u poen dobija ovacije sa tribina zbog svojih poteza.

01:55

Potvrđen brejk

Sjajan tenis Alkarasa, najbolji ove godine i potvrda brejka – 3:6, 0:2

01:51

Brejk Alkarasa!

Španac posle skoro 15 poena dobija gem obeležen greškama sa obe strane.

Na kraju je, posle duge razmene udaraca, Zverev loptu poslao u mrežu – 3:6, 0:1

01:47

Maratonski gem

Greše obojica tenisera, promašuju udarce, propuštaju šanse, odužio se uvodni gem drugog seta.

01:44

01:40

Set!

Alkaras rutinski rešava set i sa 6:3 stže do vođstva protiv Zvereva.

01:32

Karlos na gem od seta

Alkaras koristi čuveni vetar Indijan Velsa i zadržava prednost pa stiže na gem od prvog seta – 2:5

01:25

Zverev se budi

Nemac posle desetak katastrofalnih minuta konačno pokazuje znake života i najavljuje zanimljiji meč – 2:4

Alkaras ne želi da rizikuje – jedva pristao da se zagreva

Mladi španski teniser odbija da se zagreva dok pčele zuje oko njegove glave.

"Ne mogu da se zagrevam dok su pčele oko mene i vidim pčele, a ne loptu", objašnjava Španac organizatoru zašto ne želi da se zagreva.

Na kraju je popustio i počeo da prebacuje lopticu preko mreže sa Zverevom.

01:00

U međuvremenu...

Koko Gof je pobedila sebe i protivnicu i u dva seta se domogla polufinala – 6:4, 6:3.

00:58

Nema tenisa dok ne bude potpuno bezbedno

Sudija Lajani nema nameru da pokaže na nastavak meča dok teniseri ne budu potpuno bezbedni.

Pčele i dalje zuje oko terena, smetaju igračima koji strahuju od uboda koji, iako važi za zdrav, može biti izuzetno neprijatan.

Profimedia

00:57

Teniseri na zagrevanju

Alkaras i Zverev su se opet vratili, mada pčele nisu skroz sklonjene.

00:54

Pčele još uvek smetaju

Sudija Lajani je poslao tenisere na klupu, dok stručnjak za pčele nastavlja da ih uklanja sa i oko terena.

00:53

Monika Seleš na tribinama

U društvu vlasnika turnira Lerija Elisona, koji ga je spasao propasti 2009.

00:47

Čovek koji je spasao tenis
Profimedia

00:46

Indijan Vels slavi svog heroja!

Ranije pomenuti čovek koji je uklonio pčele je Lens Dejvis.

Dobio je ovacije Stadiona 1 dok je uz rok-en-rol zvuke oslobodio teren invazije popularnog insekta.

00:20

Heroj – krenuo na pčele bez ikakve zaštite!

00:18

Stigao stručnjak za pčele

Organizator pokušava da se reši pčela na Stadionu 1.

Stigao je stručnjak koji nekom vrstom usisivača pokušava da ih ukloni sa "pauk" kamere koju su potpuno prekrile.

00:17

Gof stiže do 1-0

Uprkos nervozi, Gof uspeva da napravi brejk i osvoji prvi set 6:4.

00:14

Gof se iznervirala

Amerikanka asom stiže do set lopte, ali je propušta, potom još jednu, a onda gubi servis i Kineskinja dobija šansu da izjednači – 5:4.

00:07

Igra se na susednom terenu

Pčele nisu izvršile invaziju na ceo kompleks u Indijan Velsu.

Amerikanka Koko Gof je blizu vođstva u setovima protiv Kineskinje Jue Juan – 5:3.

23:55

Švjontek se nije namučila

U polufinale IV u ženskoj konkurenciji plasirale su se Marta Kostjuk i Iga Švjontek.

Kostjuk je u dva seta savladala Ruskinju Anastasiju Potapovu 6:0, 7:5.

S druge strane, Švjontek je prošla posle predaje Karoline Voznijacki pri vođstvu Poljakinje 6:4, 1:0.

Švjontek i Kostjuk će se sastati međusobno u polufinalu.