Tenis 8

12.3.2024.

22:36

Furiozni Alkaras u četvrtfinalu - Mađar pao za 77 minuta!

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u četvrtfinale Indijan Velsa, pošto je pobedio Mađara Fabijana Marošana 6:3, 6:3.

Dejana Popović
EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

Bio je ovo drugi susret dvojice tenisera, pa je sada Španac izjednačio na 1-1, nakon što je  Marošan prošlog maja na Mastersu u Rimu, na šljaci, pobedio  2:0 (6:3, 7:6).

Alkaras je odigrao još jedan rutinski meč, pošto je prethodno  u drugoj rundi ekspresno izbacio Feliksa Ožea-Alijasima 6:2, 6:3 posle 78 minuta igre, acna terenu protiv Mađara ostao je 60 sekundi kraće i posle dva seta obezbedio četvrtfinale.

Mladi španski teniser u borbi za polufinale igraće protiv bolje iz duela u kom se sastaju Aleksandar Zverev i Aleks de Minor.

Tesna broba bila je na početku meča, uspeo je Marošan da odoli drugom igraču sveta i da dostojan rival bude sve do sedmog gema.

Tada je Alkaras imao tri brejk lopte, ali je 58. igrač na ATP listi uspeo da spasi dve, ali je kod treće bio nemoćan.
Špaski teniser rutinski je potvrdio brejk u anrednom gemu, da bi u devetom drugi put uzeo servis protivniku i posle 40 minuta igre imao je set viška.

Nastavio je Karlos u istom ritmu i u drugom setu, uzeo početni gem, koji je bio peti u nizu za osvajača Vimbldona iz prošle godine.

Mađarski teniser izdržao je sve do petog gema, a onda je Karlos još jednom dobio priliku za novi brejk.

Slična situacija kao i u prethodnom setu, dve je sačuvao, ali je treća bila kobna po Fabijana i Alkaras je poveo 4:2.

Mogao je već u anrednom gemu da vrat izgubljeno, Alkaras mu je za to dao dve prilike.

Prvu nije iskoristio, iako je imao dobru situaciiju da domah vrati izgubljeno, a onda je nervoza učinila svoje.

Nerezonski je udario loptu na drugoj brejk šansi i Alkaras se vratio u gemi od 15:40 nanizao je četiri poena i potvrdio brejk u drugom setu i to asom - 5:2.

Do kraja meča Marošan je bio siguran na svoj servis, a tačku na meč Alkras je stavio u svom servis gemu za konačnih 6:3, 6:3.

Sva dešavanja iz kalifornijske pustinje mogli ste da pratite putem Live BLOG-a B92.sport.

Karlos čeka rivala za polufinale
Mladi španski teniser u borbi za polufinale igraće protiv bolje iz duela u kom se sastaju Aleksandar Zverev i Aleks de Minor.

22:31

3:6, 3:6 - Pobeda Alkarasa

Počeo je Karlos silovito ovaj gem sa 40:0, Marošan je bio van ritma i mogućnosti da ga isprati.

Tri meč lopte za Španca, a samo jedna je bila dovoljna.

Alkaras u četvrtfinalu posle 77 minuta igre - 6:3, 6:3

22:29

3:6, 3:5 - Marošan ostao u meču

Bio je ovo siguran gem Mađara, Alkaras je uzeo samo jedan poen. Smanjuje Marošan na 3:5, a Španac u narednom servira za meč i 1/4 finale.

22:21

3:6, 2:5 - Alkaras na gem od 1/4 finala

Nije se povukao Marošan posle izgubljenog gema, odmah je napao protivnika i došao do dve brejk lopte.

Nerezonski je udario loptu na drugoj brejk šansi i Alkaras se vratio u gem.

Od 15:40 nanizao je četiri poena i potvrdio brejk u drugom setu i to asom - 5:2

22:16

3:6, 2:4 - Novi brejk Alkarasa

Imao je tri prilike da oduzme servis rivalu, prvu Španac nije iskoristio, a nije se snašao ni na drugoj.Ali je na trećoj prošao!

Brejk za 4:2!

22:10

3:6, 2:2 - Dobar gem Mađara

Samo jedan poen je izgubio u ovom gemu i sa 40:15 dolazi do izjednačenja - 2:2 je u drugom setu.

22:09

3:6, 1:2- Furiozan Karlos

Sa nulom uzima drugi servis gem, nije rival imao nikakvu šasnu u ovom delu igre. Vodi Alkaras 2:1 u drugom setu.

22:05

3:6, 1:1 - Marošan prekinuo seriju Španca

Posle pet gemova u nizu za španskog igrača, Mađar prekida tu seriju i uzima prvi gem u drugom setu. Na semaforu je 1:1.

22:04

3:6, 0:1 - Alkaras nastavlja tamo gde je stao

Potpuna kontrola je na strani Španca, rutinski uzima i početni gem u drugom setu - 0:1

22:02

21:56

3:6 - Set za Alkarasa

Prva set lopta bila je dovolja Alkrarsu u gemu na servis Mađara. Posle 40 minuta igre Karlos ima set prednosti - 6:3

21:54

3:5 - Rutinska potvrda brejka

Španac sa potvrđenim brejkom vodi 5:3, Marošan servira za opstanak u prvom setu.

21:47

21:41

3:3- Malo komplikacija za Španca

Napadao je Marošan, ali rizik mu se nije isplatio u ovom gemu. Lopte su završavale van linije, ali i Alkras imao probelm sa bekhendom.

Imao je drugi igrač na planeti i dve servis greške u ovom gemu, pa se nakon izjednačenja konsolidovao i odservirao dobar servis, a potom u narednom poenu uzeo gem - 3:3

21:37

3:2 - Marošan hvata zalet

Dosta sigurniji gem 58. igrača na svetu, nije dozvolio da se ode na razliku. Lepo je rasporedio udarce i vodi 3:2.

21:35

2:2 - Borba bez brejka se nastavlja

Još jedan miran gem za drugog igrača sveta. Siguran za 2:2.

I dalje nema brejka, iza nas je 20 minuta tenisa.

21:27

2:1 - Marošan uzima i drugi servis gem

Ponovo smo imali duži gem na servis Marošana. Alkaras je koristio prilike i ponovo je došao izjednačenja, ali Mađar uzeo i ovaj gem. Nema šanse za brejk.

21:26

21:23

1:1 - Alkaras siguran

Samo jedan poen dozvolio je rivalu i bez drame dolazi od izjednačenja.

21:20

1:0 - Vodi Marošan

Prvi gem doneo je pristisak, igrao se na razliku i Mađar se suočio sa brejk loptom, koju je uspešno spasao.

Na kraju je uspeo da sačuva svoj servis gem i vodi 1:0.