Srbija open gledali smo od 2009. do 2012. godine, a zatim je otišao na "hlađenje", da bi se vratio početkom aktuelne decenije.
U Beogradu se ponovo održavao 2021. i 2022. godine – jedne sezone čak i dva puta zbog korone – da bi se zatim 2023. preselio u Banjaluku.
Licenca putem koje su pomeunta izdanja turnira organizovana nažalost bila je samo iznajmljena, pa je 2024. rumunski biznismen Jon Cirjak odlučio da je vrati u Bukurešt i organizuje Cirjak open.
Iako je od tog trenutka bilo potpuno nepoznato da li će se u našu zemlju vraćati turnir ATP nivoa, sada imamo jasne informacije od strane Đokovića, koji je nedavno završio sa projektom "KK Dubai".
"Nastavljam sa mnogim poslovnim izazovima, među kojima je organizacija teniskih turnira u Beogradu, što je moj trenutni prioritet. Uskoro ću obavestiti javnost o narednim ATP turnirima koje ćemo imati u Beogradu, i verujem da nas očekuje uzbudljiv period", rekao je Đoković za "Sport Klub".
Prvo izdanje ovog turnira iz serije 250 pre sada već 15 godina osvojio je Novak Đoković. Godinu dana kasnije trijumfovao je Sem Kveri, zatim je Novak osvojio drugi trofej, a 2012. najbolji je bio Andreas Sepi.
Po povratku turnira u teniski kalendar najbolji je 2021. bio Mateo Beretini, a 2022. Andrej Rubljov, koji je upravo Đokovića pobedio u finalu. Godinu dana kasnije, u Banjaluci, trijumfovao je Dušan Lajović.
Podsetimo, Đorđe Đoković je godinama pričao da je cilj Srbije da organizuje turnir iz serije 500, te da je postojeći bio samo priprema za taj znatno veći projekat.
Da li će se turnir, ukolko do njega stvarno dođe, održavati u Beogradu ili nekom drugom gradu – a i to se često u teniskim krugovima pominjal – ostaje za videti, ali vredi napomenuti da je Đoković u intervju istakao da planira organizaciju upravo u glavnom gradu naše zemlje.
Grčki trener Janis Sferopulos biće jedini kandidat za klupu Anadolu Efesa, pošto je njegov sunarodnik Vasilis Spanulis odustao od želje da preuzme ekipu iz Istanbula.
Defanzivac Arsenala Ben Vajt (28) završio je sezonu nakon što je u nedelju na meču protiv Vest Hema doživeo povredu kolena, zbog koje će propustiti ključnu završnicu borbe za trofeje.
Predsednik francuske desničarske stranke Nacionalno okupljanje (RN) Žordan Bardela reagovao je na izjave fudbalera Kilijana Mbapea o političkoj situaciji u Francuskoj.
Zvaničan uzrok smrti košarkaša Memfisa Brendona Klarka još nije poznat javnosti, a kako prenose američki mediji, to bi moglo da bude posledica predoziranja.
Fudbaleri Al Nasra remizirali su sa Al Hilalom rezultatom 1:1 (1:0) u derbi meču 32. kola Saudi Pro lige, iako su do 98. minuta imali prednost koja im je garantovala osvajanje šampionske titule.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Defanzivac Arsenala Ben Vajt (28) završio je sezonu nakon što je u nedelju na meču protiv Vest Hema doživeo povredu kolena, zbog koje će propustiti ključnu završnicu borbe za trofeje.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Glavna nemačka zvaničnica za sajber bezbednost upozorila je da su kineske tehnološke kompanije blizu razvoja AI sistema sa sličnim sposobnostima za "super-hakovanje" kakve poseduje Anthropicov novi model Mythos.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar