Nova vest
Logo
Tenis 0

12.3.2024.

8:00

Kraj za Svitolinu, Sakari ide dalje

Grčka teniserka Marija Sakari plasirala se u osminu finala Indijan Velsa.

Kraj za Svitolinu, Sakari ide dalje
EPA-EFE/RAY ACEVEDO

Deveta na svetu je lako izašla na kraj sa Karolinom Garsijom u dva seta (6:3, 6:4) posle nepunih sat i po vremena igre.

Francuskinja je bolje ušla u sedmi međusobni okršaj, napravivši brejk odmah na startu, ali je to jedina prilika u kojoj će ona zapretiti na meču.

Sakari je napravila dva brejka, preokrenula i osvojila prvi set, da bi potom na startu drugog još dva puta oduzela servis protivnici i time okončala pitanje u vezi sa tim ko će proći dalje.

Njena naredna rivalka će biti Dijana Pari koja je eliminisala Anu Blinkovu 6:4, 6:3.

Najzanimljivije je bilo na duelu Eline Svitoline i Eme Navaro koji je posle dva sata i tri seta pripao Amerikanki (6:1, 4:6, 6:3).

Igračica koja je prošle godine u ovo vreme bila 128. na svetu će imati težak zadatak u narednoj rundi gde je čeka drugi favorit turnira i šampionka sa Australijan opena Arina Sabalenka.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

1 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu