Tenis 3

10.6.2024.

19:30

Međedović preko 49. tenisera sveta do osmine finala u Štutgartu

Srpski teniser Hamad Međedović se plasirao u osminu finala turnira u Štutgartu, pošto je salvadao mađarskog tenisersa Fabijana Marošana.

Tanjug/AP Photo

Međedović je protiv Marošana slavio sa 2:1 (6:7, 6:1, 6:4) u setovima, za jedan sat i 50 minuta.

Prvi set je bio izjednačen. Oba tenisera su odlično servirala i na kraju je odlučivao taj-brejk. Bolje se snašao Mađar i poveo sa 1:0 u setovima.

Ipak, usledio je totalni preokret. Međedović je dozvolio rivalu samo jedan gem, osvojio je drugi set sa 6:1 i poravnao rezultat u setovima na 1:1.

Srpski teniser je napravio brejk u odlučujućem setu, pri rezultatu 3:3 u gemovima, a potom rutinski priveo meč kraju i tako izborio plasman u osminu finala.

Protivnik u borbi za četvrtfinale biće mu Aleksander Bublik, koji važi za trećeg nosioca na turniru.