22:42

Kraj za Lajovića: Ništa od novog iznenađenja, nije mogao Olginim stopama

Srpski teniser Dušan Lajović završio je svoje učešće na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Profimedia

Bolji od njega je u drugom kolu bio američki teniser Tajlor Fric u četiri seta 3:1. Posle više od dva sata igre po setovima je bilo 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 za 12. tenisera sveta.

Bio je to treći duel dva tenisera nakon što su poslednji igrali prošle godine u Sinsinatiju kada je Lajović već krajem prvog seta morao da preda meč. Fric je u njega ušao kao veliki favorit i na kraju opravdao očekivanja posle manjih oscilacija.

Nadu svom sunarodniku je dala Olga Danilović koja je prethodno protiv Danijele Kolins ostvarila jednu od najvećih pobeda u svojoj karijeri i tako nagovestila da su iznenađenja u srpsko-američkim duelima itekako moguća.

Fric i Lajović su u meč ušli nešto oprezniji, ali je bolje pozicionirani protivnik dobio bitku nerava i u prelomnim trenucima bio koncentrisaniji. Naročito u prvom i trećem setu. U ta dva navrata je pravio brejk u osmom gemu, tako stigavši do ključne prednosti od 5:3 koje je pretvorio u osvojene setove.

Lajović je najbolji period imao tokom drugog seta koji je i osvojio, a na šta je nadogradio i na startu trećeg seta. Uspeo je i u tom delu igre da prvi stigne do brejka, nakon čega je odmah usledio ribrejk Frica sa "nulom", što je na psihološkom planu možda i ključni trenutak ovog meča.

Fric će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Tanasisa Kokinakisa i Đulija Cepijerija.

Kraj, pobeda Frica!

Američki teniser Tajlor Fric plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

22:38

6:3, 3:6, 6:3, 5:4 – Lajović "preživeo"

Prvi put.

Uspeva da osvoji servis gem i spreči protivnika da i po treći put osvoji set sa rezultatom 6:3.

Fric će sada servirati za prolaz dalje.

22:24

B92/MT

22:17

6:3, 3:6, 6:3, 3:1 – Velika prilika propuštena

Imao je Lajović brejk šansu za povratak u meč, ali nije uspeo da je iskoristi.

Poklonu se obradovao Fric, koji je osvojio i treći gem u ovom setu i još toliko mu treba za prolazak dalje.

22:12

6:3, 3:6, 6:3, 1:0 – Najgori mogući start

Brejk Frica odmah na početku četvrtog seta.

Uticala su dešavanja sa kraja trećeg seta na Ducija koji umalo da još jednom izgubi servis gem sa "nulom".

Fric ima prednost koja ga vodi u treće kolo, videćemo da li može i da ja zadrži.

22:10

6:3, 3:6, 6:3, 0:0 – Počinje četvrti set

Prvi servira Dušan Lajović.

22:06

6:3, 3:6, 6:3 – Fric osvaja treći set

Najduži set do sada pripada Amerikancu za vođstvo od 2:1.

Ponovo je krajnji rezultat 6:3.

22:04

6:3, 3:6, 5:3 – Fric pravi brejk

Ponavlja se scenario iz prvog seta.

Tada je Fric oduzeo servis Lajoviću za 5:3, baš kao i sada, a potom u sopstvenom servis gemu potvrdio osvajanje seta.

Videćemo da li će mu to ponovo poći za rukom.