Nova vest
Tenis 0

20.8.2026.

13:45

"Pomozite mi, pomozite mi"; Novak Đoković o jezivom momentu

Novak Đoković, proslavljeni srpski teniser i jedan od najboljih u istoriji, govorio je o teškim momentima iz svog života.

Autor:B92.sport

B92.sport
"Pomozite mi, pomozite mi"; Novak Đoković o jezivom momentu
EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Novak Đoković govorio je u dokumentarcu "The Wolf in Winter" i o NATO bombardovanju SR Jugoslavije 1999. godine.

Srpski teniser se prisetio tih jezivih momenata i rekao:

"Jedne od prvih noći bombardovanja, naša zgrada nije imala sklonište. Zato smo morali da odemo u drugu zgradu. Trčali smo ka toj drugoj zgradi. Bio je to užasan prizor, jer je bilo dva-tri ujutru. Bio je mrak. Gledate ljude kako trče unaokolo, uspaničene. Nisu znali kuda da krenu, pokušavali su da spasu živu glavu. Sapleo sam se i pao. Video sam svoju porodicu kako trči 15 metara od mene. Pokušavao sam da viknem "Pomozite mi, pomozite mi." Nisu me čuli, nastavili su da trče. Okrenuo sam se i pogledao našu zgradu. Video sam avion kako baca dve bombe na obližnju bolnicu. Stajao sam na kiši, u mraku", rekao je Novak Đoković.

Usledila je selidba u Nemačku, tačnije u Minhen.

"Ekonomski je bilo veoma teško podneti finansijske zahteve koje je moja porodica imala. Pogotovo kada je reč o jednom od najskupljih sportova kojim možete da se bavite. Cela zemlja se ekonomski borila. Ljudi su bukvalno tražili sklonište i pokušavali da sačuvaju živu glavu, a nisu razmišljali o tenisu ili bilo čemu drugom. Većinu vremena pozajmljivali smo novac od veoma pogrešnih ljudi, nažalost, od kriminalaca. Sve što smo imali, moj otac je davao za vraćanje dugova. Moj otac je smatrao da sam dovoljno zreo da preuzmem deo tereta i odgovornosti koje je nosio. Okupio nas je sve i izvadio tadašnjih 10 nemačkih maraka, što je danas ekvivalentno iznosu od 10 dolara. Rekao je „To je sve što imamo. Uradiću sve što mogu da ostvariš san, ali postoji jedna stvar koju tražim – moraš u tome da budeš posvećen 100 odsto. Jer ako vidim da nisi, sve je gotovo.“ Morao sam da postanem ozbiljniji, stroži, stabilniji, više muškarac nego dečak. Sa 13 godina morao sam na neki način da budem roditelj. Više nisam mogao da pokazujem svoja osećanja. A bio sam dete", prisetio se srpski teniser.

Premijera dokumentarca "The Wolf in Winter" zakazana je za 20. avgust.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Evrokupovi

Šok terapija koja mora da uspe

Zvezda je, uprkos svemu, favorit da prođe, ali realno je da ne znamo šta možemo očekivati. Igrači su razočarali, ali sada je tu Rijera, koji će svojevrsnom šok terapijom probati da trgne crveno-bele pred ovako važan susret.

Milan Tomić

8:00

5 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu