Vukić je trenutno 89. na ATP listi, a u prvom kolu pariskog Grend slema poražen je od Kineza Džidžen Džanga sa 6:4, 4:6, 6:3, 7:5.
"Razočaran sam, naravno da nisam presrećan posle poraza. Ovo je tenis, ne možete da dobijete svaki meč. Čestitam protivniku, zaslužio je da prođe. Imao sam solidnu sezonu na šljaci, nisam uspeo da pobedim i to je to", rekao je Vukić za B92.sport.
Vukić je tokom susreta sa Džangom morao da traži medicinski tajm-aut.
"U petak se to dogodilo, idem na magnetnu rezonancu, nadam se da nije previše strašno. Osećam neku vrstu neprijatnosti. Aduktor je u pitanju, imam problem sa lateralnim kretnjama. Razmišljao sam o svim mogućnostima i šta može da se desi na meču. Pozitivno je što sam izdržao četiri seta. Mislio sam da možda neću biti u stanju da igram, nisam mogao da podignem nogu. Smatram da nije toliko strašno da će da utiče na nastup na Vimbldonu. Pričali smo pre meča, mislili smo da je rizik preveliki, nije meč pogoršao situaciju, tako da mislim da će to da bude okej za London i travu."
Vukićev otac je iz Crne Gore, dok je majka iz Bosne i Hercegovine. Brat mu je rođen u Sarajevu, a on u Sidneju.
"Moji roditelji su iz Crne Gore. Rođen sam i odrastao sam u Sidneju. Porodica sa očeve strane je odande, rođak je došao u Pariz da me podrži, bilo je lepo što je tu. Bio sam blizu."
EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG
Vukić razume naš jezik, ali ga slabije govori.
"Da, da znam. Pričam malo", rekao je na srpskom uz osmeh.
Crna Gora bi imala zaista jaku reprezentaciju da su momci poput njega odlučili da igraju za taj nacionalni tim. Primera radi, Miloš Raonić takođe vuče poreklo iz Crne Gore.
"Tačno, možete da kažete to i za neke druge. To je na neki način bio san, bila bi dobra reprezentacija. Moj otac zna njegovog ujaka, nema mnogo ljudi u tom delu, išli su zajedno u školu ili tako nešto, tako da tako znam Miloša."
Vukić pamti Rolan Garos i po trijumfu kad Karlosom Alkarasom u kvalifikacijama 2020. godine, kada je Španac bio još golobradi mladić.
"Bio je oko 200. mesta na rang listi, mlad, sa 16-17 godina. Igrali smo u prvom kolu kvalifikacija. Moglo je tad da se vidi da ima tu sirovu snagu, atleticizam, Ferero je bio tada tu. Bilo je mnogo oči koje su gledale, ne mene, već njega. Šalu na stranu, malo sam se opustio u nastavku meča i dobio. Igrao sam i protiv Sinera nekoliko puta. Postoji razlika između njih dvojice, nema mnogo igrača protiv kojih igraš i osetiš tu veliku razliku u nivou. Obično je blizu i odluči nekoliko poena, ali takvi momci. Osetiš da je drugačije", zaključio je Vukić.
Vukićev najbolji plasman na listi bilo je 48. mesto prošle sezone, nije osvojio do sada nijednu titulu, a u karijeri je zaradio malo više od 1,7 miliona dolara.
U četvrtak je odjeknula vest da je italijanski velikan Milan zainteresovan za Partizanovog napadača Andreja Kostića, koju je prenela čuvena "Gazeta delo Sport".
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Danske vlasti su objavile izveštaj vojne obaveštajne službe u kojem se navodi da je Rusija tokom 2024. i 2025. izvela sajber napade na infrastrukturu i sajtove u toj zemlji, a takođe se otkrivaju i novi slučajevi koji ranije nisu prijavljeni, prenosi danas AP.
YouTube više neće deliti svoje muzičke podatke sa platformom Billboard, navodeći kao razlog neslaganje sa načinom na koji se ponderišu strimovi prilikom izrade američkih muzičkih top-lista.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar