Aktuelni svetski broj jedan Janik Siner nalazi se na pragu istorijskog podviga koji bi mogao da obeleži sezonu na šljaci. Ukoliko u narednim nedeljama osvoji titule na turnirima u Rimu i na Rolan Garosu, Italijan bi mogao da se upiše među najveće – ali i da u jednom segmentu nadmaši dostignuće Novaka Đokovića.
Nekadašnji britanski teniser Greg Rusedski ističe da bi Siner u tom slučaju postao najmlađi igrač u istoriji koji je objedinio sve najvažnije trofeje u tenisu.
"Ako osvoji Rim i Pariz, postaće najmlađi teniser koji je osvojio svih devet mastersa 1.000 i sva četiri grend slema, i to sa samo 24 godine", rekao je Rusedski.
Sineru trenutno nedostaju upravo pehari iz Rima i Pariza, dok je ostatak kolekcije već kompletirao. Već ima trofeje sa završnog Mastersa i iz Dejvis kupa, ali u poređenju sa Đokovićem i dalje mu nedostaje olimpijsko zlato.
Govoreći o konkurenciji, Rusedski smatra da bi izostanak Karlosa Alkarasa mogao da olakša situaciju, ali upozorava na povratak Đokovića.
"Bez Alkarasa biće mu lakše, ali Đoković se vraća na teren. Ne znamo u kakvoj je formi jer nije igrao dva meseca, ali ako postoji igrač koga nikada ne smete da otpišete, to je on. Jedno je sigurno – on se ne plaši Sinera", poručio je Rusedski.
EPA/TOLGA AKMEN
Kada je reč o ostalim rivalima, Britanac nije previše optimističan.
"Da je Alkaras tu, bilo bi zanimljivije. Ovako, neko mora da prihvati izazov. Ne može jedan igrač sve da osvaja, ali za zaustavljanje Sinera biće potreban ogroman napor. Rim mu više odgovara nego Madrid, jer nema nadmorske visine i uslovi su stabilniji. Aleksander Zverev je najbliži po rezultatima na šljaci, ali je i dalje daleko. Možda Artur Fis, ali deluje umorno zbog velikog broja mečeva. Ben Šelton bi mogao da se umeša, ali ga nema, dok Džek Drejper ima potencijal, ali ga muče povrede".
Na kraju, Rusedski ističe da najveći izazov za Sinera možda neće biti protivnici.
"U ovom trenutku, njegov najveći rival je on sam. Moraće da izdrži pritisak i fizičke napore koji dolaze sa ovakvim ambicijama".
Težak poraz Fenerbahčea od Olimpijakosa u polufinalu Fajnal-fora u Atini (79:61) ostavio je dubok trag na ekipu iz Istanbula, ali i izazvao reakciju trenera Šarunasa Jasikevičusa, koji nije krio nezadovoljstvo ni igrom svog tima ni celokupnom organizacijom.
Sten Vavrinka završio je poslednje poglavlje svoje karijere na Rolan Garosu pošto je u prvom kolu poražen od Holanđanina Jaspera De Jonga rezultatom 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:4).
Podigla je Crvena zvezda pehar u poslednjem kolu, ali nije trijumfom zaokružila sezonu, pošto je OFK Beograd slavio na stadionu Rajko Mitić, a velike zasluge za to pripadaju golmanu Nedeljku Stojišiću.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković je izneo očekivanja pred prvi meč u Rimu protiv Dina Prižmića, a onda se osvrnuo i na postignuća Italijana Janika Sinera.
Bivši četvrti teniser sveta Greg Rusedski u svom podkastu analizirao je impresivan niz Janika Sinera, ali je istovremeno istakao da je italijanskom igraču u jednom od ključnih mečeva na putu do titule u Rimu i sreća bila naklonjena.
Sten Vavrinka završio je poslednje poglavlje svoje karijere na Rolan Garosu pošto je u prvom kolu poražen od Holanđanina Jaspera De Jonga rezultatom 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:4).
Podigla je Crvena zvezda pehar u poslednjem kolu, ali nije trijumfom zaokružila sezonu, pošto je OFK Beograd slavio na stadionu Rajko Mitić, a velike zasluge za to pripadaju golmanu Nedeljku Stojišiću.
Podigla je Crvena zvezda pehar u poslednjem kolu, ali nije trijumfom zaokružila sezonu, pošto je OFK Beograd slavio na stadionu Rajko Mitić, a velike zasluge za to pripadaju golmanu Nedeljku Stojišiću.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Elektrifikacija automobilske industrije, prema procenama kompanije Vehicle Data Global (VDG), predstavlja ozbiljan udarac za klasične manuelne menjače i dizelaše.
Cupra će u narednim godinama uvesti u serijsku proizvodnju radikalni sportski SUV koncept Tindaya, koji će postati novi vodeći električni model marke i direktan rival modelima BMW iX3 i Volvo EX60.
iOS 27 će biti predstavljen 8. juna na WWDC-u, a glasine ukazuju na to da bi ovo ažuriranje softvera moglo da ukine podršku za četiri modela iPhone-a. Evo detalja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar