Nova vest
Tenis 0

7.4.2026.

21:10

Beker surovo iskren: "Moje vreme je prošlo"

Boris Beker više ne želi da radi kao teniski trener.

Izvor:DPA

Autor:B92.sport

B92.sport
Beker surovo iskren: "Moje vreme je prošlo"
EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

 Okreće se, kaže, novim profesionalnim ciljevima, a treba mu i više vremena za porodicu. Za savete ostaje dostupan.

"Ne želim da imenujem nikoga, ali često su me pitali da li želim da se vratim u trenerski krug, ali sam odbio", rekao je Beker novinarima povodom dodele nagrada Laureus World Sports Awards, 20. aprila u Madridu.

"Imam druge profesionalne ciljeve – mnogo više radim u medijskom sektoru. To ne bih mogao da radim ako bih ponovo bio trener sa punim radnim vremenom."

Beker, član akademije Laureus, nakon svoje aktivne karijere trenirao je i Novaka Đokovića.

U međuvremenu je radio i kao "šef muškog tenisa" za Nemački teniski savez.

"Uvek sam govorio da sam otvoren za telefonske pozive, ako neko od momaka želi da me pozove", objasnio je Beker. "Uvek im kažem kako gledam na stvari, ali uz uslov da za to niko ne sazna i da se ne vraćam na teniski teren."

Naglasio je da je imao divno vreme, "ali moje vreme kao trenera je prošlo", rekao je 58-godišnjak. "Dobio sam prinovu u porodici – sve to oduzima mnogo vremena, a ja imam jednostavno druge profesionalne ideje za svoj život."

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
MMA

Gangster

Na današnji dan, 3. aprila 1977. godine, rodio se jedan od najspektakularnijih MMA boraca svih vremena, Čel Sonen.

Stefan Nikolić

11:35

4 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu