Nova vest
Tenis 0

10.3.2026.

9:30

Đoković u pustinji "bleji" sa Alkarasom VIDEO

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković je nakon pobede nad Aleksandrom Kovačevićem na Indijan Velsu govorio o tome kako provodi vreme u društvu Karlosa Alkarasa i Aleksandera Zvereva.

Autor:B92.sport

B92.sport
Đoković u pustinji "bleji" sa Alkarasom VIDEO
Cal Sport Media, Cal Sport Media / Alamy / Profimedia

Novak Đoković nastavlja da dokazuje da godine nisu prepreka za vrhunske rezultate. Nakon plasmana u osminu finala Mastersa u Indijan Velsu, savladavši Aleksandra Kovačevića – prvi put u ovoj fazi još od 2017. godine – Nole je podelio utiske o životu i motivaciji u 39. godini.

U razgovoru sa Prakašom Amritražom, Đoković je otkrio da slobodno vreme provodi u društvu svojih najvećih rivala, Karlosa Alkarasa i Aleksandera Zvereva, ali ne na terenu, već na golfu.

"Prvi put sam igrao sa tim momcima. Bilo je zabavno, mnogo smeha, ali i mnogo 'psiholoških igrica'. Bilo je dobro", kroz smeh je priznao Novak, a potom je otkrio koliko ga je impresionirao talenat mladog Španca.

"Pojavim se tamo, a momak ispali lopticu 300 jardi iz prve! Ide na 'eagle' na rupi par pet... Pogledao sam ga i rekao: 'Čoveče, postoji li išta u čemu ti nisi dobar?'. To je čista, sirova snaga. On baš voli golf. Lepo je provesti vreme sa njima, mi smo veliki rivali, ali je sjajno što se slažemo i možemo da uživamo u drugim sportovima van terena."

Đoković se ove godine posvetio i praćenju drugih sportova, od NBA i američkog fudbala, do Zimskih olimpijskih igara u Milanu, što je posebno inspirisalo njegovu porodicu.

Osvrnuo se na interesovanje osmogodišnje ćerke Tare za umetničko klizanje.

"Trenutno živimo u Atini, a tamo baš i nema mnogo leda", našalio se Nole.

"Bio sam potpuno oduvan time koliko je ostala inspirisana nakon što je uživo gledala te sjajne sportiste na klizalištu u Milanu. To je prelep sport na TV-u, ali uživo je neverovatno."

Iako koristi najsavremeniju tehnologiju za održavanje fizičke forme, pred meč sa braniocem titule Džekom Drejperom, poslao je poruku koja inspiriše, ali i upozorava.

"Pokušavam da upravljam svojim telom i mentalnim stanjem na dnevnom nivou kako bih bio na vrhuncu. Preko puta mreže su izazovi i prepreke koji neće postajati lakši, rivali će biti samo teži. Volim izazov. To je najveći razlog zašto sam i dalje ovde i zašto se takmičim sa ovim mladim momcima. Želim da vidim na koji način će me pobediti... Ako mogu."

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Tramp izgubio

Federalni sudija ukinuo je odluku administracije Donalda Trampa o blokadi jedne od vodećih kompanija za veštačku inteligenciju, uz obrazloženje da predsednik i sekretar odbrane Pit Hegset nisu imali zakonsko ovlašćenje za takav potez.

B92.net

14:00

7 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu