Priznao je da mu je protiv Rafaela Nadala bilo najlakše.
"Osećao sam da smo protiv Rafe imali vremena. On stoji dosta iza osnovne linije na riternu, pa ti na neki način dopušta da igraš svoju igru, naročito na moj servis. Osećao sam se prilično komforno. Naravno, gubio sam mnogo češće nego što sam pobeđivao, ali sam ga dobio dva puta i uvek sam mislio da, ako igram dobro, imam šansu da pobedim. Ne servira previše jako, tako da smo uvek ulazili u razmene. Nikada nisam mislio da je nemoguće", rekao je Ljubičić gostujući u podkastu kod Grega Rusedskog.
"Protiv Rodžera je bilo komplikovano jer je uvek radio nešto drugačije. Sećam se da sam igrao protiv njega četiri puta u tri meseca početkom 2005, u finalu u Dohi, finalu u Roterdamu i finalu u Majamiju, i svaki meč je bio drugačiji. Posle poraza bih pomislio: ‘U redu, sada znam šta treba da radim.’ Sećam se da je Roterdam bio velika bitka. U Dubaiju je češće izlazio na mrežu posle servisa nego što je mogao da iznese. Onda je u Majamiju stajao dalje iza linije i igrao sa mnogo spina. Uvek je to bio drugačiji meč, morao si da se prilagođavaš njemu, a on je uvek bio bolji od tebe u onome što radi. U tom smislu, za mene je bilo zaista veoma teško da igram protiv njega", dodao je Ljubičić.
Za kraj je ostavio Novaka Đokovića.
"Poslednji put sam igrao protiv Novaka 2010. ili 2011. Već je bio prvi ili drugi na svetu i, kada je Novak bio u formi, to je možda bio najteži meč za mene, jer imam snažan servis i u velikoj meri se oslanjam na lake poene na svoj servis, ali protiv njega to jednostavno nije bilo moguće. Nije stvar samo u tome što nisam dobijao lake poene, već je on vraćao moj servis brže. Imao si osećaj kao da te davi, jer ne udara vinere, već te samo pomera levo-desno i nikada ne dobiješ čist udarac. Čak se ni ne nađeš u situaciji da možeš da rizikuješ", zaključio je Ljubičić.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle veoma loše partije i poraza od Hapoela iz Ber Ševe (0:2), klub je najavio hitnu sednicu Upravnog odbora.
PSŽ je pobedom nad Aston Vilom osvojio Superkup Evrope (2:1). Osvajač Lige šampiona je tako bio bolji od prvaka Lige Evrope. Poslednji put je šampion Lige Evrope slavio u ovom takmičenju 2018. godine.
Partizan je na korak do plasmana u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencije, gde bi ga mogao sačekati Hetafe. Španski klub uoči potencijalnog dvomeča dodatno je pojačao napad, pošto je dogovorio povratak turskog reprezentativca Enesa Unala iz Bornmuta.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Kazahstanska teniserka Elena Ribakina plasirala se u polufinale WTA turnira u Torontu, pošto je u četvrtfinalu pobedila Japanku Naomi Osaku rezultatom 4:6, 7:6 (7:5), 6:4.
PSŽ je pobedom nad Aston Vilom osvojio Superkup Evrope (2:1). Osvajač Lige šampiona je tako bio bolji od prvaka Lige Evrope. Poslednji put je šampion Lige Evrope slavio u ovom takmičenju 2018. godine.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Ako imate budžet do 3.000 evra za polovan automobil, mehaničar sa više od 370.000 pratilaca na društvenim mrežama izdvojio je nekoliko modela koje smatra dobrim izborom zbog pouzdanosti i dostupnog održavanja.
Ručni menjač u Velikoj Britaniji postaje sve ređi. Čak 92 odsto novih automobila koji su naručeni ima automatski menjač, dok je u prvoj polovini 2026. samo 7,9 odsto isporučenih vozila bilo sa manuelcem.
FBI upozorava da sajber kriminalci upadaju na naloge odraslih i dece na društvenim mrežama kako bi ukrali njihove intimne, eksplicitne fotografije i video-snimke.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar