Miomir Kecmanović je dočekao noć koju je čekao godinama. U drugom kolu ATP turnira serije 500 u Akapulku srpski teniser ostvario je najveću pobedu u karijeri – prvi put je savladao igrača iz Top 5 i to Aleksandera Zvereva, četvrtog tenisera sveta, rezultatom 6:3, 6:7 (3:7), 7:6 (7:4) posle dva sata i 37 minuta borbe.
Beograđanin, koji je u Meksiko stigao kao 84. na ATP listi, otvorio je meč furiozno i brzo stigao do 5:1. Zverev je uspeo da vrati jedan brejk, ali ne i da preokrene prvi set. Kada je Nemac osvojio drugi set u taj-brejku, delovalo je da će favorit ipak nametnuti ritam, međutim Kecmanović je ostao miran u odlučujućim trenucima.
"Jednostavno, nisam osećao pritisak. On je bio veliki favorit, ali ipak je trebalo odigrati sve kada je bilo bitno", istakao je Kecmanović koji je izgubio prethodnih 11 mečeva protiv rivala iz prvih pet.
"Bio sam agresivniji kada je bilo važno, servirao sam bolje nego inače. Mnogo sam srećan što je konačno sve otišlo na moju stranu".
Iako je Zverev imao 17 asova (naspram 13 Kecmanovića), bolji procenat prvog servisa (70:66) i minimalno uspešniju realizaciju poena na prvi udarac (82:81), srpski teniser je pokazao veću stabilnost kada se lomio rezultat. Upravo je u završnom taj-brejku trećeg seta bio sigurniji i hrabriji.
Za 26-godišnjeg Kecmanovića ovaj trijumf ima dodatnu težinu. Sezonu je otvorio sa četiri poraza, bio je nadomak ispadanja iz prvih 100 na svetu, a prošle nedelje nije uspeo da odbrani titulu u Delrej Biču, pošto je zaustavljen već u drugom kolu.
"Neverovatna pobeda pogotovo jer sam imao nekoliko teških godina", dodao je Kecmanović. "Presrećan sam da mi je konačno krenulo".
Podsetimo, kao junior bio je prvi na svetu, osvojio je Oranž boul pobedom nad Stefanosom Cicipasom, igrao finale juniorskog US opena protiv Feliksa Ožea-Alijasima i delio teren u dublu sa Kasperom Rudom.
Generacija je odavno stigla do vrha, ali je Kecmanović tek sada nagovestio da bi mogao da napravi iskorak koji se od njega očekivao.
Prema rang listi uživo, već je skočio na 70. mesto, a prilika za dodatni napredak je pred njim. U narednom kolu sastaće se sa Francuzom Terensom Atmanom, 63. teniserom sveta, koji je eliminisao Španca Hodara sa 6:2, 4:6, 6:1. Njih dvojica se do sada nisu sastajali.
Ukoliko nastavi pobednički niz, Kecmanovića čeka skok ka 57. poziciji i potencijalni polufinalni duel sa boljim iz meča Vu (Kina) – Koboli.
Uoči duela osmine finala Svetskog prvenstva između Engleske i Meksika, FIFA je bila primorana da odustane od plana o promeni termina utakmice nakon oštrog protivljenja čak četiri nacionalna saveza.
Nije ovo bio spektakularan nastup Đokovića, ali dovoljan za plasman u četvrtfinale Vimbldona. Safijulin je uspeo da mu "otkine" set, ali više od toga nije mogao.
Folarin Balogun moći će da igra za Sjedinjene Američke Države protiv Belgije u osmini finala Svetskog prvenstva, jer mu je crveni karton iz prethodnog meča poništen.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Možda i najružnija utakmica na Mundijalu. Paragvajci su tukli, simulirali, provocirali, ali je Francuska "bunker" probila iz penala, koji je realizovao Mbape. Sada ih čeka Maroko.
Nije ovo bio spektakularan nastup Đokovića, ali dovoljan za plasman u četvrtfinale Vimbldona. Safijulin je uspeo da mu "otkine" set, ali više od toga nije mogao.
Nije ovo bio spektakularan nastup Đokovića, ali dovoljan za plasman u četvrtfinale Vimbldona. Safijulin je uspeo da mu "otkine" set, ali više od toga nije mogao.
Folarin Balogun moći će da igra za Sjedinjene Američke Države protiv Belgije u osmini finala Svetskog prvenstva, jer mu je crveni karton iz prethodnog meča poništen.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Automobili su iz godine u godinu sve veći, a grupa evropskih istraživača smatra da bi taj trend trebalo zaustaviti – i to uvođenjem poreza koji bi zavisio od dimenzija vozila.
Google je saopštio da je značajno poremetio rad jednog od najvećih rezidencijalnih proksi botneta na svetu, poznatog pod nazivom NetNut, koji je obuhvatao najmanje dva miliona kućnih uređaja.
Komentari 32
Pogledaj komentare Pošalji komentar