Nova vest
Logo
Tenis 21

10.5.2024.

9:00

"Srećni gubitnik" se ne plaši Đokovića: "Idem na pobedu"

Francuski teniser Korentan Mute naoštren je pred duel drugog kola Rima sa Novakom Đokovićem.

Autor:Milan Tomić

Milan Tomić
"Srećni gubitnik" se ne plaši Đokovića: "Idem na pobedu"
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

"Laki luzer", trenutno 83. na svetu, meč sa najboljim zakazao je trijumfom protiv Romana Safijulina posle preokreta i tri seta.

Do sada su igrali samo jednom, u Bersiju 2019, kada je Novak slavio u dva seta.

"Volim da igram ovakve mečeve. Još od malena treniram za ovo. Igrao sam sa Nadalom na Roland Garolu, sa Novakom u Bersiju, igraću ponovo ovde. Pri kraju su karijere i to je šansa da ih upoznam, voleo bih da igram i protiv Federera", rekao je Mute i dodao:

"Protiv Đokovića ću izaći na teren da pobedim, kao i svaki put, čak i ako nisam favorit. To je način poštovanja protivnika da odete tamo i pobedite ga. Videćemo šta će biti. Super sam uzbuđen. To je veliki meč kome ću pristupiti veoma ozbiljno. To će biti jedan od najvećih mečeva koje ću odigrati u karijeri. Pokušaću da igram svoju igru, da ga napadnem forhendom. Često u mečevima postoji rešenje da ih dobijete".

Mute je, ipak, spustio loptu, kazavši da je Đoković i dalje prvi igrač sveta.

"On je i dalje jedan od najboljih igrača na svetu, ako ne i najbolji. I ne moram da osuđujem njegove izbore", istakao je Mute.

Duel neće početi pre 19.00 u petak.

Podeli:

loader

Komentari 21

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

9 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu