Da li Novak Đoković ima još dovoljno snage i energije da se još jednom popne na vrh u Melburnu i osvoji novi grend slem trofej? To je pitanje koje se sve glasnije postavlja pred njegov duel sa Janikom Sinerom, u kojem većina svetske javnosti Italijanu daje ulogu apsolutnog favorita.
Srpski as, iako najveći teniser svih vremena, trenutno je u očima mnogih potcenjen, pre svega zbog činjenice da već duže vreme ne uspeva da pronađe rešenje protiv Sinera i da se ni sam ne seća kada mu je poslednji put uzeo set.
Ipak, utisak je da Đoković na ovogodišnjem Australijan openu deluje motivisanije i odlučnije nego tokom prethodnih godinu dana. Upravo zbog toga Boris Beker, njegov nekadašnji trener, ne želi da ga unapred otpiše, iako priznaje da je izazov ogroman.
"Nikada se ne bih kladio protiv Novaka, ali meč sa Sinerom je najteži izazov u Australiji. Osvojio je trofej dve godine zaredom, Đoković je izgubio polufinale od njega pre dve godine. Ali, Novak je podizao pehar ovde deset puta i ako ima neko ko zna kako se osvaja trofej ovde, onda je to on", poručuje Beker.
Sofascore
Nemac veruje da bi upravo iskustvo moglo biti najveći Novakovi adut u ovakvom meču.
"Jedini razlog zašto Đoković i dalje igra tenis je da osvoji grend slem trofej, da dođe do 25. u karijeri, a 11. u Australiji. Sve drugo je u tenisu ostvario. On će gurati sebe dok god bude mogao".
Beker je svojevremeno bio deo Đokovićevog tima upravo u Melburnu, pa smatra da dobro zna šta je potrebno da bi Novak imao šansu protiv Sinera.
"Da budemo jasni: ako računate na to da će vam Siner nešto prepustiti, onda pravite veliku grešku. Vi morate da budete taj koji će prvi da pogađa uglove, da diktira tempo, da kontroliše sve na terenu i da osvajate lake poene na prvi servis. Postoji mala šansa kod Janikovog drugog servisa, a pored toga, imao je fizičkih problema pre neki dan, tako da ako meč ode u pet setova, ne mislim da je to neki hendikep za Novaka, iako je dosta stariji. Što duže meč bude trajao, to su njegove šanse za pobedu veće".
Na kraju, Beker jasno podvlači ključnu razliku između uspeha i poraza.
"Ako se Novak bude držao pozadi, ako bude previše defanzivan i neodlučan, Siner će ga pregaziti. Ali, ako bude u glavi na nivou najboljeg Đokovića koji je igrao u Melburnu, onda će imati šanse", poručuje Nemac.
Sa druge strane, nekadašnji britanski teniser Tim Henman nema dilemu oko ishoda i smatra da je Đoković ovog puta pred prevelikim zadatkom.
"Mislim da je ovo preveliki zalogaj za Novaka. Ne mislim da je Đokovićeva igra u ovom momentu na istom nivou sa Sinerovom i mislim da će Janik pobediti", kratak i jasan je Britanac.
Srpski reprezentativac Alen Kujundžić osvojio je titulu svetskog šampiona u seniorskoj pojedinačnoj konkurenciji na prvenstvu sveta u kuglanju, koje je završeno 6. juna u austrijskom gradu Švac.
Grupu K na Svetskom prvenstvu 2026. predvode evropski gigant Portugal i vrlo zanimljiva selekcija Kolumbije, dok će debitant Uzbekistan i čvrsti DR Kongo pokušati da pomrse račune favoritima.
Prisustvo američkog predsednika Donald Tramp na trećoj utakmici NBA finala između Njujork Niksa i San Antonio Sparsa izazvalo je veliku pažnju javnosti, a razlog nije bio samo košarka.
Somalijskom sudiji Omaru Artanu odbijen je ulazak u Sjedinjene Američke Države po dolasku na aerodrom u Majamiju, zbog čega neće suditi na Svetskom prvenstvu.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena nakon maratonskog meča i pobede nad Italijanom Janikom Sinerom sa 3:2 – po setovima je bilo 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.
Grupu K na Svetskom prvenstvu 2026. predvode evropski gigant Portugal i vrlo zanimljiva selekcija Kolumbije, dok će debitant Uzbekistan i čvrsti DR Kongo pokušati da pomrse račune favoritima.
Košarkaši Partizana imaju priliku da izjednače finalnu seriju ABA lige, ali i da naprave možda ključan korak ka šampionskom prstenu, kada u subotu od 18 časova gostuju ekipi Dubaija u drugom meču.
Apsolutni heroj Niksa bio je Džejlen Branson koji je ubacio 30 poena, a na drugoj strani je Viktor Vembanjama bio najefikasniji sa 26 poena i 12 skokova.
Apple je na godišnjoj konferenciji WWDC 2026 predstavio veliku nadogradnju za Siri. Takođe, ovo je bilo poslednje obraćanje Tima Kuka kao izvršnog direktora kompanije.
Britanski regulator za zaštitu konkurencije CMA naložio je da Google izdavačima omogući veću kontrolu nad korišćenjem sadržaja u pretrazi zasnovanoj na AI , kao i prilikom obuke Google AI modela.
Komentari 12
Pogledaj komentare Pošalji komentar